19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

AK PARTİDE KONGREYE DOĞRU

Hayrullah Demiray

30 Eylül 2012 tarihli yazısı

30 Eylül de AK Parti 4.Olağan Büyük kongresini Ankara’da yapacak. Aslında bu seçim AK Partiyi önümüzde ki yerel seçimlere hazırlayacak olan ekibinde seçilmesi anlamına geliyor.

AK Parti aslında bu yaptığı kongreyle bir şeyi daha gerçekleştirmek istiyor. O da en merkezdeki parti olduğunun mesajını vermek istiyor. Has partinin kapanıp eski genel başkanı Numan KURTULMUŞ’un da AK Parti saflarına katılması önemli bir gelişmeydi. Daha önce de Demokrat Parti eski genel başkanı Süleyman SOYLU nun katılması ve belki de bu kongre de ve sonrasında bazı önemli isimlerinde AK Partiye katılacağı söyleniyor. Bunlardan bir tanesi de yıllarca Recep Tayyip ERDOĞAN’ın hocam dediği ve siyasetin duayenlerinden rahmetli Necmettin ERBAKAN’ın oğlu Fatih ERBAKAN. İşte bu da gerçekleşirse gerçek anlamda bence AK Parti 2023 e kadar iktidar da olabilmek adına her şeyi denemiş ve yapmış olacak.

Tabiki bu yapılan atraksiyonların artıları olduğu gibi eksileri de mutlaka olacaktır. Görünen o ki şimdiden önümüzde ki yerel seçimlerde Yine Ak Partinin galibiyetiyle sonuçlanacak ve arta kalan süreçte, bir dönem daha AK Parti eğer büyük hatalar yapmazsa ki Recep Tayyip ERDOĞAN bu konuda çok dikkatli adımlar atıyor. O zaman iktidar da kalmaya devam edecek.

İşte zaman zaman gündeme getirdiğim bir konu var. O da Ak Partinin karşısında güçlü bir muhalefet olmadığı için, kendi içerisinden muhalif sesler çıkabiliyor. Bunun da bir kıymeti olmuyor. Çünkü AK Parti de her şey dönüp dolaşıp Genel Başkan ve Başbakan da son buluyor.

O nedenle AK Partinin bu süreçte pek içerisinde acaba bir bölünme yaşanır mı? Ya da parti içerisinde bir huzursuzluk oluşur mu? Has Partinin AK Partiye katılımından sonra farklı beklentiler oluştuğunda mutlaka bu süreci başbakanın yine iyi yöneteceğini tahmin ediyorum.
Lakin başbakanın köşke çıkması gibi bir durum söz konusu olursa, bu durumun AK Partiyi olumsuz yönde etkileye bileceği herkesin malumudur.

Belki şu anda konuşulan bir şey var. Başbakanın Numan KURTULMUŞ u partinin başına hazırlayacağı ve sonrasında kendi köşke çıkacağı ama herkesin unuttuğu bir şey var geçmişte bunların örnekleri oldukça fazla onun için bu görüşün tutmayacağını ben şimdiden söylemek istiyorum.

Neden derseniz, şu anda bile Has Parti içerisindeki insanların AK Parti ile birleşme lafı olmadan önceki davranışlarının hemen kesilmesi ve kimsenin itiraz etmemesi ya da her hangi bir şekilde hemen her şeyi kabullenmelerinin de çok makul bir şey olduğunu düşünmüyorum.
Burada kimse beni yanlış anlamasın ama benim düşüncem bu.  AK Parti lafını duymaya bile tahammül edemeyen ve AK Parti’yi yerden yere vuran birçok kişinin, bugün bu şekilde davranması sizce ne kadar doğru çünkü ben biraz düz mantıkta bir insanım.  Onun için de herkesle zaman zaman konuşuyorum ve daha sonrada bu konuşulanları hafızamın bir kenarına yazıyorum. Günü gelince onları harmanlıyorum ve sonrada o söylenenlerden bir sonuç çıkarıyorum.

İşte buradan da şu sonucu çıkarmak mümkün AK Partinin gücü artık tartışılmaz ama atılan adımlar bazen de olumlu etkiler yapabileceği olumsuz etkiler de yapabilecektir.

Bugün bakıldığında Saadet partisi AK Partiye çok uzak ve mesafeli duruyor aslında yıllar öncesinde bu konuda bir şeyler konuşmuştuk bilmem hatırlar mı ama o zamanlar Fazilet Partisi idi ve Yenilikçi Hareket başlamıştı. Recep Tayyip ERDOĞAN’da ceza evinde idi.  Ben o zamanlar Başbakanın ayrılıp parti kuracağını ve en büyük eleştirinin de kendileri tarafından yapacaklarını söylediğimde olur mu dediler? Biz Recep Tayyip ERDOĞANI kurtarmak için uğraşıyoruz demişti. İşte gelinen nokta da siyasi öngörümdü bu benim. Bu ülkenin başına Başbakan oldu ve ön görüm Cumhurbaşkanı Olacak demiştim. Bunun sonucunu hep birlikte göreceğiz. Bunu neden yazdım şunun için, siyasetçi değilim ama siyaseti takip ediyorum ve bugünkü öngörüm de bu konuda şunu söylemek isterim eğer Başbakan Köşke çıkarsa AK Parti de kopmalar başlar.


 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem