23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

AK Parti nereye gidiyor

Hayrullah Demiray

26 Eylül 2012 tarihli yazısı

 

 

Son dönemlerde ülke de gelinen durum bir yandan yerel seçim sürecinin başlaması dolayısıyla AKP en hareketli olan partilerden bir tanesi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kıvrak zekası sayesinde ve iyi bir çalışma hızı yakalayan beyin takımı sayesinde seçimlerden hep oyunu arttırarak çıkıyor. Bu yerel seçim sürecinde de yine aynı hıza çıkmak için farklı atraksiyonlar yapıyor. Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve Has Partinin kapanmasıyla sonuçlanan süreç, AK Partiye ne getirir ne götürür bu tartışılır. Ama artık Numan Kurtulmuş ve Has Parti içerisinde ki birçok kişi AK Partiye geçme işlemlerine başladı.

 

Daha önce Ak Partiye, DP eski genel Başkanı Süleyman Soylu’da katıldı. Türkiye’de ki demokrat parti misyonunu taşıdığına inandığı için AK Parti saflarına katılmıştı.

 

Şimdi Numan Kurtulmuş AK parti rozetini belki takmadı ama önümüzdeki günlerde rozeti takacak ve Ak Parti saflarında yerini alacak. İşte asıl bundan sonrasının ne olacağını kimse kestiremiyor.

 

Türk siyasi hayatı her zaman söylediğim gibi Tayyip ERDOĞAN üzerine şekilleniyor. İşte bu noktadan sonra Numan KURTULMUŞ’un AK Partiye geçmesiyle AK Parti’nin başına Numan KURTULMUŞ’un geçeceği yönünde bir beklenti oluşmuş durum da. Hatta Has Partililer bunu belli yerlerde dillendirdiği zamanlar da oldu. Ama bu biraz uzak ihtimal gibi görünüyor. Çünkü AK Partiye bazen insanların birçoğu Tayyip ERDOĞAN faktörü olduğu için oy veriyor. Ondan dolayıdır ki bundan sonra siyaset biraz daha farklı olacak.

 

 AK parti Türk siyasi Hayatının son on yılına damgasını vuran bir parti. AK Parti bu seçimde de eğer ki oylarını düşürmez ve olduğu halinin üstünde bir oy potansiyeline kavuşursa, ilk genel Seçimler de AK Parti saflarında birçok kişiyi daha görmek mümkün olacaktır.

 

Yok eğer AK Parti bu seçimde beklediği başarıyı gösteremezse, gelecek genel seçimlerde tek Başına iktidar olma şansını zora sokmuş olur.

 

Ak parti içerisinde kendini her şeyin üstünde gören bir yapı oluşmaya başlamadan ve dengeler alt üst olmadan buna bir çözüm bulunması gerekir.

 

Çünkü eğer bu konuda bir çözüm bulunmazsa ve Has Parti ile kolay entegre olunacak gibi görünse de herkesin beklentileri farklı. Birçok kişi sırf iktidar da olunması gerektiği için AK Partinin içerisinde yer almakta.

 

Zaman zaman parti içerisindeki birçok kişi kendisini düşünmekten parti işlerini bile düşünemez duruma geliyor.

 

Siyasetin içerisinde olmasak bilede zaman zaman her siyasi görüşten insanla sohbetlerimiz oluyor. Herkes bir başka noktaya doğru siyaseti yönlendirmeye çalışıyor.

 

Daha doğrusu herkes kendi ekseninde bir yol çizmeye çalışıyor. Onun içinde önümüzdeki yerel seçimler çok önemli. Bu aslında şunun için çok önemli, bu önümüzdeki yerel seçimlerde başarılı olan parti gelecek genel seçimlerde ipi göğüsler. Aksi takdirde AK Partinin tek başına ipi göğüslemesi hayal olur.

 

Şu anda AK Parti içerisinde belli gruplaşmalar yaşanmakta ve bu gruplaşmalara birde Has Parti’den geçenlerin gruplaşmaları eklenirse o zaman olay daha farklı boyutlara doğru gider ki bu da sancılı bir sürecin başlamasına sebep olur.

 

Benden söylemesi…

Saygılarımla… 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem