24 Nisan 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Sayın başkan, kendine gel!

Hayrullah Demiray

21 Eylül 2012 tarihli yazısı

 

Siyasetçilerin görevi siyaset yapmaktır. kabadayılık yapmak değil. Yalnız  bazıları bulundukları makamları kalıcı görüp farklı bir tarz içerisine giriyorlar.

Geçtiğimiz günlerde MHP Başiskele İlçe Başkanı Halit Bayhan gazetemizde yer alan bir haberle ilgili, haberi yalanlamak yerine adeta bir kabadayı edasıyla gazetemize ve tarafımıza tehditler savurmuştur. Kendi makamına yakışmayan davranışlarda bulunmuş ve bu davranışından ötürü kendisinin, bulunduğu makama karşı saygısızlık yaptığını düşünüyorum.

 

Bizim Yaka Gazetesi’ni bir yerlere doğru çekme gayretlerinin başarıya ulaşmayacağını ve bizim kimseyi memnun etme gibi bir derdimizin olmadığının bilinmesini isteriz.

 

Gazetecilik ilke işidir. Birilerinin borazancılığını yapmak olmadığını ve kendilerinin siyasetle uğraşmaları gerektiğini bir kez daha buradan hatırlatmak isterim.

 

Telefonu açıp daha telefonda ne konuşacağını ve nasıl konuşacağını bilmeyen bir edayla, işte biz asar keseriz ve bu işin gereğini yaparız gibi cümleler sarf etmek iyi bir davranış değildir. Sonra da halkın haber alma özgürlüğünü kendi siyasi görüşleri doğrultusunda yönlendirme yapmadığımızdan dolayı bizlere tehditvari konuşmalar yapmak ve bu konuda farklı bir açıya doğru yönelmek ne kadar inandırıcıdır sorarım kendisine.

 

Siyasette MHP gibi bir camiayı temsil eden bir ilçe başkanının bu şekilde tavır sergilemesi, doğrusu bizleri çok şaşırttı. Neden derseniz, MHP son dönemlerde üslubunu değiştirdiğini söylüyor ve bu konuda da bazı ileri gelen yöneticiler artık parti içerisinde eski alışkanlıkların devam ettirilmediği yönünde açıklamalar da bulunuyordu.

 

Aynı haberde habere konu olan CHP ilçe Başkanı Sayın Sezai SOLAK ve SP ilçe Başkanı Hızır KORAL’ın ortaya koydukları tarz ve tavır daha başkaydı. Bu konuda kendilerini tebrik ediyorum.

 

Hatta haberin ardından gazetemize bizzat gelerek açıklamada bulunan Sezai SOLAK’ın açıklamasına da yer verdik. Bu da bizlerin tarafsız ve objektif habercilik anlayışımızı gösterir.

 

Çünkü biz politikacı değil gazetecilik mesleğini en güzel bir şekilde icra etmeye gayret ediyoruz. Bu güne kadar bu ilkeden asla taviz vermedik.

 

Kimsenin peşine takılıp, kimselere bunu yapmazsan şunu yaparız demedik. Alınterimizle çalışıp, tüm gayretimizle bu gazetenin en güzel ve iyi yerlere gelmesi için uğraş verdik. Veriyoruz. Vereceğiz. Yapılması gereken haberi yaptık, yapılmaması gereken haberi yapmadık. Başkaları gibi birilerini kullanarak bir başkasını yer den yere vurmadık. Söyleyeceğimiz sözü direk söyledik.

 

Kapalı kapılar ardında asla konuşacak bir şeyimiz olmadı. Açık ortamlarda ve herkesin gördüğü ortamlarda konuşmalarımızı yaptık. Birileri peşimize adam takıp ne konuştuğumuzu merak ederken, aslında kendilerini küçülttüklerinin farkında olmadılar ve biz hep ilerilere, daima ilerilere baktık.

 

Biz sadece bu mesleğin saygınlığını yitirmemesi için uğraş verdik. birilerinin keyfine göre şişirme haber peşinde koşmadık. Bundan sonra da asla bu konu da taviz vermeyeceğiz.

 

 

Dün başka bugün başka olmadık. Dün ak dediğimize bugün kara demedik. Bizler bu gazeteye başladığımız 21 Şubat 2011’de neydiysek bu günde oyuzdur.

Ama bazıları ısrarla bunu anlamıyor, anlamamakta da ısrar ediyor.

Bizler yapılan bu tür tehditlere asla boyun eğmeyeceğiz ve şunu da herkesin bilmesini isterim ki, bizler asla tarafsızlığımızdan ödün vermeyeceğiz.

 

Herkes bilsin ki, bu gazete ilkeli gazetecilik anlayışından ödün vermediği için bu gün Kocaeli’nin beş ilçesinde ve çok yakında Kocaeli’nin tümünü kapsayacak bir yayın organı olacak ve bu gazete sadece alın teriyle kurulmuş bir gazete olarak bilinmeye devam edecektir.

 

Saygılarımla…

 

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi