20 Mart 2019 Çarşamba
Birol Aydın
Sibel Gönül
CHP-İYİ PARTİ MİTİNG
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Terör biter ama birlik beraberlikle

Hayrullah Demiray

20 Eylül 2012 tarihli yazısı

 

 

Son dönemlerde terör iyice azdı ve herkes bundan zarar görmeye başladı.  Şu konu da her halde herkes hem fikirdir. Bu akan kanın durması için herkesin bir şeyler yapması gerekmektedir.

 

İnatla ve ısrarla yıllardır bu akan gözyaşı ve kandan beslenen unsurlar bile bu konuda bir şeyler yapılması gerektiğini artık yüksek sesle söylemeye başladılar. Bu konu da yapılabilecek bir şeyler olduğunu artık yeni anladılar.

 

Herkesin bu konu da üzerine düşeni yapması gerekir. Çünkü her gün başka başka ocaklara ateş düşüyor, anaların gözyaşları dinmiyor. Evlatlar yetim kalıyor, babalar içleri kor olurken ayakta dimdik durmaya çalışıyor. Herkes üzerine düşeni bir şekilde acı içinde yapmaya çalışıyor ama ülkemiz de siyaset yapanlar bunu bir türlü anlamıyor.

 

Son Günlerde bu konunun bir çözüme kavuşturulması için Başbakanın Bir adım daha atması gerektiği konuşuluyor. Başbakanın bu konuda ki tavrı nettir. Daha önce birçok kişi açılım konusunda eleştiriler getirmişti. Bu konuda belki eleştirilecek yanlar olmuştur lakin olayların o yöne doğru gitmesini eminimdir ki Başbakanda arzu etmemiştir. İyi niyetle çıkılan bu yolda birileri hep önüne taş koymuştur.

 

Suyun akış yönünü hep başka yerlere çekmeye çalışanlar olduğu için olaylar daha da farklı yönlere çekildi. Durum şu anda kördüğüm haline gelmeden bu konuda çözüm için Başbakandan Yardım isteniyor. Elbette bu ülkenin başındaki insanın bu konunun çözülmesi kadar belki de istediği başka bir şey olamaz.

 

 Lakin bu konuda herkes elini taşın altına koymalıdır.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BDP Milletvekili Sırrı Sakık’tan gelen açıklamaya net bir şekilde cevap verdi. PKK silahları bırakırsa, bizlerde operasyonları durdururuz.

 

Olay ve mesaj aslında gayet nettir. Bu ülkenin huzur ve barışını isteyen herkes elini taşın altına koysun. Artık ocaklara ateş düşmesin. Bu ülke insanını birileri yıllardır birbirine vurduruyor. Artık bu son bulsun. Bunun içinde herkes bir şeyleri kendi gücü nispetinde yapmalı diye düşünüyorum.

 

Bu konuda Elbette ki sadece Ak Parti ya da Başbakan değil, bu konuda diğer Muhalefet partileri de elini taşın altına koymalıdır.  CHP ve MHP’nin de desteği ile bu konu gayet rahat bir şekilde çözülebilir. Hatta mecliste olmayan diğer partilerin de bu konuda mutlaka söyleyecekleri bir şeyler de vardır.

 

Gerektiğinde onlarla da istişareler yapılarak bu konu artık çözülmelidir.

Siyasiler bu konuda her nedense bir şeyler söyleyip topu taca atmayı seviyorlar.

Elbette son dönemlerde Terör olaylarının bu kadar yoğun bir şekilde artmasının aslında bir nedeni de, hainlerin köşeye sıkışmalarından kaynaklanıyor.

 

Artık kimsenin bana göre bu konuda farklı davranma gibi bir lüksü kalmamıştır.

Bu konuda birlikte hareket etmek ve birlikte bu konunun çözümlenmesi gerekmektedir. Bunu çözmek, ne tek Başına Başbakanın ne de bir başkasının yapabileceği bir konu olmaktan öte hassas bir noktadır.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi