19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Öğretmenlere saygı duymalıyız

Hayrullah Demiray

19 Eylül 2012 tarihli yazısı

 

İşte dün yine milyonlarca öğrenci de ve aile de yeni bir heyecan vardı. Her yıl olduğu gibi, bu yılda yeni okula adım atan öğrenciler ve daha önceki yıllarda bir üst sınıfa geçen öğrenciler ve onları her şeye ve bütün zorluklara rağmen hayata hazırlamak için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan baş tacımız öğretmenlerimiz hepsinde farklı bir heyecan vardı. 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılı başladı ve yeni bir sistemle öncelikle 4+4+4 Eğitim sistemini destekleyen birisi olarak herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tüm Öğrenci, öğretmen ve eğitim camiamıza başarılar diliyorum.

 

Sürekli olarak bu konuda belli başlı tartışmalar yaşandı. Bundan sonra da elbette tartışılacak. Ama şunu söylemek lazım ki bence doğru bir adımdı ve insanların çocuklarını nasıl eğitmek istiyorsa öyle eğitme hakkının verilmesidir bana göre. Bu konuda herhangi bir şekilde zorlama yapılmadan ve dayatma olmadan geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin, hem milli hem de manevi olguları öğrenerek yetişmesi her açıdan önemlidir.

 

Hayatımızın ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yetişmesine emek ve gayret sarf eden eğitimcilerimizin, b gün belki durumları çok parlak değil. Belki de hak ettikleri değer verilmese de, onlar yine de bu konuda ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar.

 

Bizlerin de veliler olarak üzerimize düşen her konuda onlara yardımcı olmamız gerekmektedir.

 

En azından onlara karşı çocuklarımızın daha saygılı olmalarını bile sağlamak gerçekten de aslında onlara verdiğimiz en büyük değerdir. bana göre bizler bize bir şeyler öğreten insanlara saygı gösterilmesi gerektiği şeklinde yetiştik. Hz. Ali (r.a) Hazretlerinin şu sözünü asla unutmamalıyız. “Bana Bir harf Öğretenin kırk yıl kölesi olurum. Böyle bir anlayışla eğitimcilerimize gereken saygı ve anlayışı göstereceğiz. Onlar da onlara emanet ettiğimiz çocuklarımıza hem öğretecekler, hem eğitecekler hem de onlara gereken önemi verebilecekler.

 

İşte bu nokta da gerçekten de yeni başlayan Eğitim ve Öğretim Yılının tüm çocuklarımıza, gençlerimize tüm eğitim camiamıza ve velilerimize hayırlı olması dilek ve temennilerimle…

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem