20 Mart 2019 Çarşamba
Birol Aydın
Sibel Gönül
CHP-İYİ PARTİ MİTİNG
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İsmail Yıldırım ve Karamürsel

Hayrullah Demiray

18 Eylül 2012 tarihli yazısı

Bizim Yaka Gazetesi Artık Karamürsel’de de halkın hizmetinde.

Karamürsel, Kocaeli’nin en eski ilçelerinden bir tanesi ama geçtiğimiz yıllara kadar hep Kocaeli merkezden kopuk yaşamış kendi halinde bir ilçeydi. Kocaeli’nin de aslında en şirin ilçelerinden bir tanesi olan ve bu yönüyle de aslında tam da yaşanılacak bir ilçedir. Hem doğal güzellikleri hem de denize kıyı olması yönüyle aslında önemli bir yerdir.

Geçtiğimiz günlerde Bizim Yaka Gazetesi Başiskele, Gölcük, Kartepe, İzmit’ten sonra artık Bundan Böyle Karamürsel’de de okuyucularıyla buluşuyor.

Bunun öncesinde Karamürsel Belediye Başkanı Sayın İsmail Yıldırım’la Röportaj yapmak için kendisini makamında ziyaret ettik. Sayın Başkan’da bütün içtenliği ile sorduğumuz sorulara cevap verdi.

İlçenin son yıllarda ki gelişiminden tutun da, Ak Parti saflarına neden katıldığını bizlerle paylaştı ve biz de bunları kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Karamürsel de iki dönemdir Belediye Başkanlığı yapan ve Türkiye de belki de en genç belediye başkanlarından biri İsmail YILDIRIM. Demokrat Partili bir aileden geliyor ve AK Partiye geçişinin aslı nedeni olarak ta demokrat Parti’nin o dönem başında olan Hüsamettin CİNDORUK’un referandum konusunda farklı bir tavır içerisine girmesinden dolayı ayrıldığını belirtiyor. Demokrat Parti’nin misyonunu kaybettiğini ve bu misyonu artık Ak Partinin üslendiğine inandığını açıkladı. İlçenin daha iyi hizmet alabilmesi açısından Ak Parti Saflarına katılmış tabi ki Başbakanın davetinin de kendisini onurlandırdığını da söylemeden geçmeyelim.

Şimdi seçim süreci yaklaşırken tüm ilçelerde olduğu gibi Karamürsel’de de anladığımız ve edindiğimiz bilgilere göre mutlak surette bir yarış içine girilecek ve bazıları bu konu da şimdiden hazırlık bile yaptığı bizim kulağımıza gelen bilgiler arasında.

İsmail YILDIRIM bu dönem de de aslında aday olacağının sinyalini vermiş oldu. Ama bana göre bu geçtiğimiz yıllar da ki kadar kolay olmayacak. Neden derseniz, Karamürsel’de muhalefetten öyle güçlü bir adayın karşısına çıkabileceğini tahmin etmiyorum. Ak parti içerisinden Karşısına birkaç tane aday çıkabilir.

 Çünkü Son dönemlerde AK Parti içerisinde hemen hemen her ilçede belli gruplaşmalar olduğunu bilmeyen yoktur. Dolayısıyla bu gruplaşmalar elbette Karamürsel de de var. Bu zaman zaman belki bu günlerde pek gün yüzüne çıkmasa da İsmail YILDIRIM’ın Başka bir partiden gelip te baş tacı edilmesini istemeyen kişiler de yok değil. İşte bunu bu günler de pek gündeme getirmeyenler var. Bu konuyu kapalı kapılar ardında konuşanlar, seçim süreci başladığı günlerde nasıl davranacaklar bunu hep birlikte göreceğiz.

Aslında Kocaeli’nde Karamürsel son seçimler de iktidar partisinden olmayan tek ilçe Belediye Başkanlığıydı. Orada ki insanlarla konuştuğunuzda şöyle bir şey ortaya çıkıyor. “Karamürsel’in öyle bir kaderi var ki, iktidarda kim varsa Belediye Başkanı hep başka bir partiden olmuştur” deniliyor.

Seçimlerden sonra İsmail YILDIRIM’ın AK Partiye geçmesiyle beraber Kocaeli AK Parti’den olmayan belediye kalmadı. İşte bu seçimlerde farklı bir tepki oluşur mu bilinmez. Bu ihtimali de göz ardı etmemek lazım diye düşünüyorum.

AK Parti Karamürsel’de seçime İsmail YILDIRIM’la girecek gibi görünüyor.  Fakat, son anda bir ayak oyunu yapıp ta saf dışı bırakılması halinde AK Parti, Karamürsel’i kaybetme pahasına bunu yapar mı? Bilinmez. Tek bildiğim bir şey var o da, birilerinin parti içerisinde bunun zaman zaman dillendirdiğidir.

İsmail YILDIRIM oldukça akıcı konuşabilen ve gördüğüm bir başkan. Çok iyi hazırlanmış olduğu görüşmemizden gerçekten de merak ettiğimiz birçok şeyi öğrenme fırsatımız oldu.

Bizlerde Bizim Yaka Gazetesi Ailesi olarak en doğru ve tarafsız haberleri bundan böyle Karamürsel’de ki okuyucularımızla da paylaşmanın keyfini yaşayacağız.

Bu nedenle artık Kocaeli’nin bu yakada ki tüm ilçelerindeyiz. Yakında Kocaeli’nin her iki yakasında olmak dileğiyle.

Saygılarımla…

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi