24 Nisan 2019 Çarşamba
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Eğitim-Öğretim yılı başlarken

Hayrullah Demiray

09 Eylül 2012 tarihli yazısı

 

Bizlerde alışkanlık olmuş her konuda yetkililerimiz kalıplaşmış açıklamalar yapmayı çok seviyor. Sorun olsa da artık alışkanlık gereği her şey kontrolümüz altında demeyi çok seviyor yetkililerimiz. Hal böyle olunca da birçok sorunun üstesinden gelmekte zorlanıyoruz.

 

İşte şimdi Yeni bir eğitim ve öğretim yılına daha girerken sistem yine değişmiş ve gerçekten de bu değişimi desteklediğimi ve olması gerekenin bu olduğunu yazılarımda paylaşmıştım. Dolayısıyla 4+4+4 işte bu eğitim ve öğretim yılı aslında bunun üzerinde çok daha fazla durulması gerekmektedir.

 

Neden diyecek olursanız geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitimleri gerçekten de çok önemli. Bu ülkenin gelecekte idarecileri, doktoru, savcısı, hakimi, askeri, polisi ve her şeyi onlar olacak.

 

İşte bu nedenle de onların eğitim ve öğretimini zaten yap boz tahtasına çevirdik. Ülkeyi idare edenler sadece kendi ideolojik düşünceleri için bu konuda daha önce verilen yanlış kararlar şimdi düzeltilmeye çalışırken bir kez daha o genç beyinlerin daha fazla yorulmaması için gayret sarf etmeliyiz.

 

  Bu durumdan yola çıkarak eğer sorunlar varsa ki oluyor bunlar zaman içerisinde çözülmeli. Şimdi ilimizdeki en üst kademe de Sayın Valimiz ERCAN TOPACA bu konuda açıklamalar yapıyor.

 

Kocaeli de eğitim ve öğretimin Başlayacağı bu günlerde aslında derslikler konusunda bir sorun olmadığını paylaşıyor ardından da yapılan açıklamalar da aslında ilimizin her bölgesinde göze çarpan sınıflardaki sayı kafaları karıştırıyor kimi yerlerde bir sınıfta 22 kişi varken kimi yerlerde bu sayı 48’e kadar çıkabiliyor. İşte bu bir çelişki değil de nedir?

 

Okulların açılmasına az bir zaman kalmış ama hala okullardaki tadilatlar bitirilmemiş ve bir yandan eğitim öğretim yapılırken diğer yandan da bazı okullarda çalışmalar hala devam edecek. İşte burada çarpık bir görüntü sergilenmiş olacak ve hiçte hoş olmayacak. Aslında bunlarla hiç karşılaşmamak için gece mesai yapılıp o bitmeyen okullar da bitirilebilirdi. Eğitim ve öğretime tam başlanırdı.

 

Yanlış anlaşılmasın ama bu konu sadece belki valinin suçu değil. Bu konu da  ilin en üst makamında oturan ve bu ilin tek yetkili mülki amiri olduğu için de sorumlu kendisidir. Bütün bu olayların planlanması konusunda ve çözüme kavuşturulması noktasında en büyük sorumluluk yine kendilerinindir. Bu durumda herkesten önce Sayın Valimiz ERCAN TOPACA’ya verilen bilgiler noktasında ya bir eksiklik var ya da bu konu da gereken hassasiyetin gösterilmediği ortaya çıkmış olur.

 

Şimdi Bütün bu aksaklıklar ve eksiklikler giderilmeli ve yeni sezonda okulların aksaklıkların giderilmiş olmasını, sezona öğrencilerimizin iyi  başlaması için gereken bütün hassasiyetin gösterilmesini arzu ederek tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi bir eğitim ve öğretim yılı diliyorum.

 

Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi