21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

''Gazetecilik farkı''

Hayrullah Demiray

08 Eylül 2012 tarihli yazısı

 

 

Gazetecilik ilkeli doğru ve objektif haberciliği gerektirir. Bizim yaka Gazetesi yayın hayatına başladığı ilk günden itibaren, hep ilkeli bir duruş sergiledi ve sergilemeye devam ediyor. Birilerinin oyunları ve planlarını üzerimizde denemeye çalışmak isteyenler de mutlaka çıkıyor ve Kocaeli’nde gerçekten yükselişte olan ve her geçen gün daha da etkin bir hale gelen Bizim Yaka Gazetesi Yine önemli bir habercilik olayına imza attı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan KENT KONUT A.Ş ile ilgili haberi okuyucularıyla günler öncesinden paylaşmıştı. Sonuç ta beklenen değişiklik gerçekleşti. Sonuç olarak birileri bu habere de nasıl yani demişlerdi ama biz gerçek dışı haberleri, asparagas haberleri yapmamak için araştırıyoruz ve sonra haberi okuyucularımızla paylaşıyoruz.

 

Haberimizi “KENT KONUTTA’TA DEPREM” başlığıyla duyurmuştuk. Yalnız burada bir şey paylaşmak isterim. Bizim kişilerle bir problemimiz yok. Kurumların İyi çalışmaması konusunda zaman zaman uyarılar yapıyoruz. İşte bu nokta da bireysel olarak kimseyle işimiz olmaz ama kurumlara zarar verecek ve kurumları kendi istekleri ve arzuları doğrultusunda çalıştırmak isteyen kim olursa olsun karşı dururuz.

 

Bu gazete ilkelerinden asla taviz vermeden, birilerini önüne arkasına almayan, kendi gayretleri ve imkanları ile kısa süreli değil uzun süreli bir gazete olma yolunda emin adımlarla ilerlerlemektedir. Birisi gıpta ile baksa da, bir diğeri aşağılara çekmek için her türlü filmi üzerimizde denemeye çalışıyor. Bizler ise durmaksızın ve olan bitenlere aldırış etmeden etik kurallar çerçevesinde önemli haberlere imza atmaya ve kentin gündemini belirlemeye devam ediyoruz..

 

Gazeteniz Bizim Yaka’nın Kocaeli’nin en büyük ilçe gazetesi olduğunu artık herkes kabul ediyor ve tüm Kocaeli bölgesinde günlük olarak okuyucularımızla buluşacağımız günü iple çekiyoruz.

 

Bu konuda ki çalışmalarımız devam ediyor. Yaptığımız nitelikli haberlerin devamı için siz sevgili okurlarımızdan desteklerini esirgememelerini rica ediyorum.

 

Kamuoyuyla paylaşılmasını istediğiniz her türlü haberi, bilgiyi bizlerle paylaşabilirsiniz. Herkesin sesi ve kulağı olmak için çıktığımız bu yolda, asla ilkelerimizden taviz vermeyeceğiz.

 

Şimdi Biraz da Kent Konutta bu olan bitenler aslında uzun süreden beri yaşanıyordu ve bu konuda da gerçekten sıkıntılar artık ayyuka çıkmıştı. Yapılan işler zamanın da yapılıp teslim edilmiyordu.  Kalitesiz işler yapılıyor, vatandaş derdini anlatacak yetkilileri karşısında bulamıyordu.  Bunun sonucunda da Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ve Başkan İbrahim KARAOSMANOĞLU’nun aslında en çok önemsediği Projelerin gerçekleştirildiği önemli bir kurumda olan bitene sessiz kalınıyordu. Elbette sessiz kalınmaması gerekirdi ve kalınmadı. SOu olayın kararı günler öncesinden alınmış olduğu konusunda bazı duyumlarımız olduğunu ve kısa bir süre sonra bu durumun gerçekleşebileceğini yazmıştık. İşte bu konuda da bir kez daha önde olduğumuzu ve yaptığımız haberlerin doğruluğunun bir kez daha kanıtlanmış olması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.

 

Başka kurumlarda olan biten yanlışları okuyucularımızın bizlerle paylaşmasını canı gönülden istiyoruz. Bu konu da okuyucularımızdan gelen her türlü bilgiyi araştırıyoruz ve sonuçta doğruluğunu kanıtladığımız zaman yayınlıyoruz.

 

Bu güne kadar yapmış olduğumuz haberlerin doğru ve tarafsız bir gözle yapabilmenin de ayrı bir hazzı var bizlerde. Her zaman söylüyoruz, bu gazete ilkeli ve halkın gerçek anlamda istek ve dileklerini ve sıkıntılarına çözüm bulmaya yönelik yapılacak her türlü işe katkı sunmayı kendimize amaç edinmiştir..

 

Önümüzdeki günlerde de bu işin yine peşini bırakmayacağız ve araştırmalarımız sürecek. Bu işin ardından, kurum da neler olmuş bitmiş onları da doğru ve yanlışlarıyla yazacağız. Eğer bir yanlış varsa ve biz onu bulursak sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem