20 Mart 2019 Çarşamba
Birol Aydın
Sibel Gönül
CHP-İYİ PARTİ MİTİNG
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Yine yüreğimiz yandı !..

Hayrullah Demiray

06 Eylül 2012 tarihli yazısı

Lanet okuma,  bir şey yap !...

 

Ülkemizde yıllardır Süre gelen terör belası siyasilerin inatlaşmaları ve herkesin bir tarafa çekmesinden dolayı hala devam ediyor. Uygulanan yanlış politikalar da ülke genelinde Bir çok ocağa ateş düşürmeye devam ediyor.

 

Ülkenin gelişmesini engellemek ve ülkenin geleceğini karartmak isteyen şer odakları, adeta el ele vermiş bu ülkenin ilerlemesini durdurmak, insanların arasına nifak tohumları ekmek için canla başla çalışırken bizler hala olayın ciddiyetinin farkında değiliz. Neden diyecek olursanız hala ocu, bucu, şuculuktan kurtulamıyoruz. Ya da hala ülkemiz gerçeği olan bazı şeylerden kaçıyoruz.

 

 Ülkemiz gerçeği nedir diyecek olursanız? Bu ülkede yaşayan her yurttaş bu ülkenin gerçek sahibidir ve herkes bu ülkeyi en az bir diğerinden daha fazla sevmektedir. Ben Karedeniz’de doğdum. Şimdi Marmara’da yaşıyorum. Yarın başka bir yerde yaşayabilirim. Doğu’dan, Ege’den, İç Anadolu’dan insanlar da bu bölgede yaşıyor. Yani kimsenin başka bir yerde yaşamasına ve yaşantı biçimine asla bir kısıtlama getirilmiyorsa, bunun karşılığı da bu olmamalı. Bizler ve dedelerimiz yan yana omuz omuza ülkenin her cephesinde beraberce düşmana karşı dururken onlar kardeşlik ruhuyla birlik beraberlik içerisinde en ağır silahlara karşı sadece göğüslerini siper etmişler.

 

Onları ayakta tutan ve güç veren birlik ve beraberlikleri en büyük servetleriydi. Onların ama bugün bakıldığında herkes birbirine adeta düşmanca tavır içerisinde olmaktan başka bir şey yapmıyor ve gelinen nokta da Yine onlarca Şehidimiz ve onların baba ocaklarına düşen acı ve milletçe kahrolmaktan Başka bir şey gelmiyor elimizden.

 

Neden hala bu kadar hainlik varken birbirimize düşmanca tutum sergilemekten vazgeçmeyiz. Siyasiler konuştuğunda mangalda kül bırakmazlar. Hep söylerler ülkenin idaresine talip olduklarını ama birlikte yaşatmaya talibiz diyen de uygulamada ayrıştırma yarışına girerler.

 

Herkes başka telden çalmayı çok iyi biliyor. Ortak bir dilimiz var. Türkçe konuşuyoruz ama hepimiz başka lehçelerde konuşuyoruz.  Onun için bir birimizi anlamakta zorluk çekiyoruz, Maksadımız üzüm yemekse hep beraber yemeliyiz ama herkesin derdi başka ve galiba bağcıyı dövüp bağcının yerine geçe bilir miyiz derdi sarmış galiba herkesi? İşte bu da bugün gelinen nokta da herkes mutsuz, herkes üzgün, herkes zoraki gelecekten umutlu olmaya çalışıyor.

 

Bir baba evladını ülkeyi korumak adına şehit vermiş. Gururlu ve onurlu haykırıyor,  “Bin oğlum olsa hepsi feda olsun” diyor. Diğer bir yandan Kürt kökenli bir baba o da evladını hain pusuda kaybetmiş ve haykırıyor.  “Bende Kürt kökenliyim, eli kanlı teröristler benim hakkımı savunduklarını söylüyorlar ama yalan söylüyorlar.  Benim ülkem Türkiye, benim Bayrağım Ay yıldız diye”  Demek ki sorun insanlarımız arasında değil. Ya nerde? Sorun Ülkeyi yönetenler ve yönetmeye talip olanların koltuk kavgasında,  başka bir şey değil.

 

Şimdi günlerdir Emniyet ve Güvenlik Güçleri alarm da gece gündüz teyakkuz halinde bekliyorlar. Her yanda operasyonlar yapılıyor ve her yanda aramalar yapılıyor ve belki de günlerce daha birçok kişi uyumayacak.  Hep birlikte keşke altı ay bile uykusuz kalsak ama yeter ki bu lanetten kurtula bilsek. İş geliyor hep Siyasilerde kilitleniyor. Birinin beyaz dediğine diğeri mutlaka siyah diyecek. işte bu da bu ülkenin faydasına değil zararına oluyor.

 

Terörün nasıl çözülebileceği konusunda herkes bir şeyler söylüyor ama kimse gerçek çözüm konusunda bir adım atmıyor ya da atamıyor.  İşte burada önemli olan bu işin nasıl çözülebileceği. Bence önce herkes birbirine saygı göstermeyi ve Kültürlerimizin ortak zenginliklerimiz olduğuna inanmakla başlayacak.  Sonrasında geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi menfaatperest birer insan olmaktan uzak yetiştireceğiz. Çocuklarımızı ülkemizi sevmeleri için sadece televizyon başında oturtup çizgi film izletmek ya da onlara sadece bilgisayarlar da internette dolaşmalarını sağlamak onlara gerçekten bir şeyler verdiğimizi göstermez.

 

Yarınlarda da bugünkü sıkıntıları yaşamamak için bir önlem alalım ve geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi iyi yetiştirelim. Ancak terörün bana göre çözümü bundan geçiyor.

 

Bir kez daha tüm şehitlerimize Rabbimden rahmet, yakınlarına ve ülkemizin başı sağ olsun diyorum.  İnşallah bu acılar son bulsun.

 

Saygılarımla…

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi