19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Zırhınızı çıkarın

Hayrullah Demiray

26 Ağustos 2012 tarihli yazısı

 

 

Türkiye, gücünün pek farkında değil gibi. Hem stratejik hem de jeopolitik konumu ile Asya ve Avrupa’nın geçiş güzergahın da olması nedeniyle bence önemli bir konumda. Yalnız dış etkenlerin Türkiye üzerindeki bitmek tükenmek bilmeyen hayalleri ve içlerindeki destekçileri sayesinde ve birde buna siyasetçilerinin kaprislerini ekleyin, Türkiye üzerinde oynanan oyunların ardı arkası kesilmeyecek gibi gözüküyor. Şimdi birde bütün bu durumlara siyasilerin ‘dokunulmazlığını’ eklerseniz bu elbette içinden çıkılmaz bir hale gelir.

 

Şimdi herkes bağırıyor ve haykırıyor ‘vay efendim, işte milletvekilleri PKK ile kucaklaşıyor.’ Şimdi sormak lazım herkesin orada olduğu yerde devlet nerede? Bizim istihbarat yetkililerimiz nerede? Kardeşim bu insanlara dokunamıyoruz madem ki,  bari dokunabildiklerimizin ellerini kollarını sallaya sallaya gitmelerine müsaade etmeseydik.

 

Ben o görüntüleri televizyondan izlediğim zaman bir kez daha kahroldum. Ne yazık ki acı ve engellenemez bir şekilde hala şehit vermeye devam ediyoruz, bir şekilde de o görüntüleri gözümüzün içine sokarcasına yayınlıyorlar. Evet haberciliğin belki de burada yapılması gerekiyor. Amma velakin koskoca bir ülkeyiz, devletin olmadığı bir yer olamaz. İşte dokunamadıklarımız da o zaman dokunabildiklerimizi kanatları altına aldığı zaman bu duruma bağırıp çağırmak yerine niçin önlem almıyoruz? Soruyorum.

 

İşte burada bütün siyasi partilere önemli görevler düşmektedir. Bir an önce dokunulmazlık zırhından milletvekilleri çıkarılmalı. Dokunulmazlık sadece ‘kürsü dokunulmazlığı’ şekline dönüştürülmeli aksi takdir de yapılanların hiçbir anlamı olmuyor, benden söylemesi.

 

Sizi seçenlere birazcık insanlık etmek isterseniz eğer bu tür görüntüleri yaşatıp da evlatlarını şehit vermiş anaları, babaları, evlatları, kardeşleri kahretmeyin derim. Biraz milletimize saygınız varsa bu işi bir an önce halledersiniz.

   

Kusura bakmayın ama eğer ki konu maaşlarınız ya da alacağınız kıyak emeklilik ya da sosyal haklarınız olsa nasıl aynı anda uzlaşırdınız, hepimiz bunu biliyoruz. Sizleri bu insanlar hizmet etmek için seçti. O zırhı, bu millete hainlik edenlere kendi menfaatlerinize ters düşecek diye daha fazla giydirmeyin. Bu millet sizden bunu rica ediyor.

 

Bizim insanımız o kadar çok yufka yüreklidir ki bazı şeyleri çabuk unutur. Bizim arşivlerimiz de olan bitenler duruyor. Onun içindir ki bizim görevimiz bunları günü geldiğinde halkımıza hatırlatmak.

 

Ülkemizin güçsüzleşmesi için habire güç odakları ve onların içerdeki yandaşları gayret sarf ederken sizler neden buna seyirci kalıyorsunuz ve neden sadece şehit cenazelerinde ya da her hangi bir ünlü kişinin cenazesinde yan yana geliyorsunuz? Oralarda yan yana saf tutmak zorunda kalmayın diye o insanların istediği sizin onların nefes alırken yan yana gelmenizden başka bir şey değil, bunu unutmayın.

 

Bu manzaralar bir daha yaşanmasın ve bu manzarayı bu insanlara yaşatanlar artık üstlerindeki o zırhı çıkarsınlar ki o zaman kanunlarımızın ve devletimizin ne kadar güçlü olduğunu cümle aleme gösterelim. Birileri de artık cesaret edip bu tür olaylara kalkışmasın. Deyim yerindeyse efelenmesin.

 

İşte 550 tane milletin vekili, asıl olan milletse, milleti de dinleyin ve o zırhı yırtın atın. Bu m illetin yüreğini daha fazla kanatmayın.

 

Saygılarımla…           

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem