17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

TBMM'deki çocuklar

Hayrullah Demiray

12 Şubat 2012 tarihli yazısı

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi o yüce meclis önceki gün güllük gülistanlıktı, yakışmayacak görüntüler sergilendi. Ben çocuğuma izlettirmedim inşallah sizlerde izletmemişsinizdir.

Çünkü çocuklar her şeyi sorguluyor, bu konuda da bir şeyler sorar da cevap veremem diye korkuyorum. Ne diyeceğim, evladım bunlar bizi yöneten 550 tane seçilmiş vekillerimiz desem belki de çocukların kafasında farklı izler bırakacak. Büyüdüklerinde yarınlarda bu ülkeyi emanet edeceğimiz çocuklarımız bu ülkenin yönetimine talip bile olmayacaklar.

İşte sırf bunları düşünerek çocukların beyinleri karışmasın diye uzak tutmak gerekir. Son dönemlerde Mecliste yapılan davranışları eleştiriyordum. Bu görüntüler yakışmadı. Toplumda oluşan psikolojik dengeye dikkat çekmiştim.

Demek ki, bu meclise de fazlasıyla yansımış. Bizlerde meclisin bizlere örnek oluşturmasını bekliyoruz. Örnek oluşturmak bir yana dursun, eğer bizler yüce meclisteki davranışları sözleri örnek alırsak yandık. Çünkü öyle böyle bir kavga değil tam 300 kişilik mahalle kavgasını bile geçti.  Belki diyecekler ki toplumun aynasıyız biz, ha o zaman diyecek hiçbir şeyimiz olmaz.

Bu insanların gözünün içine baka baka alay etmeyin sakın beyler, yazıktır günahtır. Çünkü insanlar sizlerden kavga değil, hizmet bekliyorlar. Hangi görüş ve düşünceye mensup olunursa olsun elbette bu insanlar için bir şeyler yapan vekillerimiz var. Onlara sözüm yok. Ama sırf şov olsun diye çıkıp kürsüyü işgal etmek ya da çocuklar gibi kavgaya tutuşmak ne kadar akılcı ve mantıklı, kararı siz okurlarımıza bırakıyorum.

Ha belki diyecekler ki insanın sabrının da bir sınırı var. Elbette orası doğru ama son zamanlarda yaşananlar çok garip, insanlarımız bu olanları yakinen takip ediyor ve izliyor. Günü geldiği zaman hafızaya kaydettiklerini okuyor ve ona göre karar veriyor. Ben her zaman asıl olanın halk olduğunu düşünüyorum. Galiba herkes bunu bu şekilde algılamıyor.

İyi ki yazılı ve görsel basın var. Bazen iyi bazen de kötü. Neden diyecek olursanız bazıları sırf ekrana çıkacağı ya da ekranda boy göstereceğim diye de yapa biliyor. İnsanlarımız hep der ya meşhur olacağım diye. Burada anlaşılan vekillerimizin de bazılarının meşhur olmaya niyetleri var. Çünkü vekil olmak meşhur olmaya yetmiyor meşhur olmanın yolu yine medyadan geçiyor.

Bunu şaka söylemiyorum. Sakın değerli vekillerimiz alınmasın. Benim sözüm sırf şov olsun diye yapılanlar. İnsanların gözünün içine baka baka kürsüden yalan dolan söylemlerde bulunuyorlar. Nasıl olsa vekillere kimse dokunamıyor.

Yıllardır hep söylenir dokunulmazlıklar kaldırılacak diye nedense bir türlü gerçekleşmez. Vatandaş olarak bizlerin herhangi bir dokunulmazlığı yok. Vatandaş asıl milletin vekili, vekil ise onunda dokunulmazlığa ihtiyacı yok diye düşünüyorum.

Saygılarımla...

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem