22 Nisan 2019 Pazartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Siyasetin içinde farklı kişi Sedat Yücel

Hayrullah Demiray

09 Şubat 2012 tarihli yazısı

 

Ben son birkaç aydır siyasi partilerde yaşananları yakından takip ediyorum. Fakat pekte alışık olmadığım bir şey dikkatimi çekiyor. Gölcük’te Ak Parti’nin son anda aday olarak açıkladığı bir isim vardı. Şahsen ben tanışmıyorum. Sadece bir kere karşılaştım. Sedat Yücel ama gerçekten de aday olduğu günden buyana her görüş, düşünceden ve çevreden kendisini ziyarete gidenler oluyor.

Benim dikkatimi çekmesi de bu noktada başlıyor. Neden diyecek olursanız diğer ilçelerde de iktidar partisinin ilçe başkanları var. Yeni seçilenlerde oldu. Ama baktığınızda benim gördüğüm birkaç kişinin ekseni etrafında dönmekten vazgeçmiyorlar. Ya da kendi eksenlerinden başka bir şeyi görmediklerini düşünüyorum. İsmen söylemek istemiyorum, herkes malum her şeyi takip ediyor.

Cidden tanımadığım insanlarla ilgili bir şey pek yazmam. Ama iş bu sefer tersine döndü. Neden diyeceksiniz. Çünkü izlediğim resim farklı bir resim. Belkide çoğu kişinin alışık olmadığı bir resim. Ondan dolayı yazma gereği duydum. İşte siyaset adamlarında bu özlenen bir tablodur aslında. Çünkü sadece kendine oy veren ya da kendi çevresinde olanlar değil başkalarının da takdirlerini görmek ve yaşamın her safhasında toplumun tüm kesimlerine yakın durabilmek ve herkesin beğenisini kazanmak kolay olmasa gerek.

Hayatta bazı insanlar bazı şeyleri unutabiliyor. Çünkü bir makam ve mevki ye gelince kendilerinden geçiyorlar. İşte bugün benim gördüğüm Sedat Yücel bu sınıfın dışında kalan kişilerden biri. Çünkü her makamı her insan taşıyamaz. Bana göre AK Parti’nin Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel övgüyü fazlasıyla hak ediyor.

Makamlar kalıcı insanlar gelip geçici bunu unutmadan yaşamak ve yaşantı sürmek aslında yapılabilecek en güzel şeylerin başında geliyor. Maalesef günümüzde insanlar bir yerlere geldiğinde, her şeyi unutup sanki dünyada bir o makamda kendisi yaşıyor gibi davranıyorlar. Makam sahipleri oldukça fazla olduğu için bence arada böyle örneklerin olması hem o görüşe mensup insanları memnun ediyor, hem de hayatı birlikte paylaştığımız herkesi memnun ediyor.

Belki diyeceksiniz bir kere insan selamlaşmayla nasıl bir insan olduğu konusunda görüş bildirmek doğrumu. Ama yıllardır siyasetin içerisinde olan insanların tavrını ve tarzını hep eleştirmişim. Aynı zamanda da onu eleştirirken halkın yaklaşım tarzı aslında makam sahiplerini de o hale getirdiğini hep savunmuşumdur.

Şimdi konuştuğum ve bu konuda fikrini beyan eden onca kişi arasından belki bana denk gelmemiştir diyeceğim ama gerçekten bu sevgi ve ilginin boş olmadığını düşünüyorum.

Çünkü öyle kişiler görüyoruz ki sırf makamından dolayı zoraki insanlar ziyaret etmek zorunda kalıyorlar. Zoraki sevgi saygı gösteriyorlar. Ondan dolayı da bu şekilde ilgi gören bir kişi olması hasebiyle bende kendisini takdir ediyorum. Gelecekte tabiî ki daha iyi noktalarda kendisini görmekten mutluluk duyarım.

İnsanların siyasi görüşü ne olursa olsun gösterdikleri sevgi, saygı ve insanlara yaklaşımları nasıl benim için ölçü bu aslında. Ne bir özel isteğim nede tanıyıp tanımamam. Tek şey o insanın insanlara yaklaşımı ve gördüğü gerçek sevgi. Çünkü siyasetin içerisinde oldukça fazla yapmacık sevgi ve ilgi var.

Bunun aksini iddia eden varsa çıksın söylesin. Bu benim düşüncem. Belki bazıları kızacak ama gerçek bu. Bu gerçeği kızmak değiştirmez.

Şimdi tavsiyem, siyasette kalıcı olmak birilerinin memnuniyetini sağlamak değil. Halkın sevdiği ve saydığı kişiler olabilmek. Hayata değer katacak ve mutlak suretle insanları o makamlardan gitseler de değerlerini yitirmeyecekler.

Bu bağlamda Sedat Yücel’e bu sevgi ve ilgiye mazhar olduğu için kendisini kutluyorum

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi