26 Nisan 2019 Cuma
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Dayatılan Hayatlar...

Hayrullah Demiray

07 Şubat 2012 tarihli yazısı

 

Türkiye son dönemlerde suni tartışmalara kilitlenmiş durumda. Bir taraftan “Dindar nesil yetiştirme” tartışmaları bir taraftan da Atatürk‘ün Gençliğe hitabesi ve Koruma kanunuyla ilgili tartışmalarla. Bence ülke gündemi meşgul ediliyor.

Çünkü sormak lazım Ahlak ve Maneviyatı güçlü, ülkeye memlekete faydalı insanların olmasını mı isteriz, yoksa  Avrupa gibi her şeyden yoksun ne yaşadığı belli nede yaşamadığı belli olan bir nesil mi isteriz?

Bu soruya verilecek en güzel ve en doğru cevabın bence kim olursa olsun herhalde ülkesine faydalı, Anne ve Babasına saygılı çalışkan dürüst insanlar olmasıdır.

Burada koparılan fırtınayı anlamak mümkün değil mantığım bir türlü almıyor.

Bu yaşananların bence mantıklı bir açıklaması yok. Her şeyi siyasi olarak düşünmemek lazım, çünkü bu ülkede birlikte yaşıyorsak gideceğimiz başka bir yerde yoksa o zaman bu tartışmaların ne anlamı var.

İllaki yapılan açıklama iktidar yaptı diye buna hemen karşı bir cevap mı vermek lazım diye düşünüyorum.

Şimdi baktığımızda yaşananları birileri tekrarlamak istiyor. Belkide bu ülkede her dönem biriler ikinci sınıf muamelesi diğerleri birinci sınıf muamelesi görmüş. Ben bunu bizzat hayatımda yaşadım. Ben ortaokul ve Liseyi İmam Hatip Lisesinde okudum. Üniversiteyi de işletme Yönetim ve organizasyon.  Ama bunun yanında Radyo TV ve yayıncılık konusunda kendimi iyi yetiştirdim ve o mesleğe başladım.

Bizzat bunu bilmeyen yerel bir televizyonun başında bulunan yöneticilerden biri ve sol görüşe mensup olan biri gel bizimle çalış demesine rağmen İmam Hatip mezunu olduğumu öğrenince fikri değişti ve bende orada işe başlamadım. Reklamcılık konusunda işi yapmaya başladım ve bugün bizimle çalışan insanların işine bakıyorum ne mezunu olduğuna ya da siyasi görüşüne bakmıyorum. Ha bu demek değildir ki bütün sol görüşe Mensup insanlar bu şekilde düşünüyor. Çünkü bu konuda kendisini hep Rahmetle yad ettiğim Cevat Çetinle 15 gün çalışma fırsatım oldu. Onun davranışları oldukça farklı ve olumlu bir yaklaşımdı. Diğer kişinin ismini yazmak istemiyorum ama bizzat bunu yakın arkadaşlarımla birkaç kez paylaştım.

Bugün Tartışılan konuların bence hiçbir manası yok. İktidar da muhalefette bunu iyi hesap etmeli. Halkın gündeminde böyle bir şey yok. Halkın gündemi sadece geçim derdi ve gelecek derdi. Bu konuda bir şeyler yapabileceklerse onu yapsınlar. Bu ülke bu tür tartışmalardan hiç fayda görmedi, bu insanlar daima bundan zarar gördü. Bu tartışmaların bir anlamı yok.

İnsanlara zorla dayatılan hiçbir şeyin faydası olmadığını gören bilen insanlarız. O zaman bazı konularda zorla sevgi olmaz. İnsanın sevgisi içten ve samimi olmalı. Bugünde yaşanan tartışmaları olayı saptırma olarak değerlendiriyorum. Bu gün ülkemiz eğer demokratik bir ülke olacaksa her konunun tartışılabileceği bir ortam yaratılmak zorundadır. Tabii ki herkesin bu durumu kendi menfaatine doğru çekmemesi gerekmektedir.

Herkesin kendi özünde değerli olana her şeye saygı göstermeli.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi