20 Mart 2019 Çarşamba
Birol Aydın
Sibel Gönül
CHP-İYİ PARTİ MİTİNG
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Emniyet Sarayı Başiskele'ye hayırlı olsun

Hayrullah Demiray

04 Şubat 2012 tarihli yazısı

 

İl Emniyet Sarayı’nın Başiskele’ye gelmesiyle alakalı haberi geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Tabiî ki bu Başiskele’nin hem geleceği açısından, hem de merkezi bir ilçe haline gelmesi açısından önemli. Ayrıca hem ekonomik hem de siyasal anlamda da önemli bir konu. Bunun içinde kimi zaman bazı tartışmaları da beraberinde getirmesi doğaldır.

Bu noktada yer Başiskele Belediyesi’ne ait olduğu için buna karar verecek olanda Başiskele Belediye Meclisi’dir. Dün yapılan Belediye meclisinde bu konunun görüşmeleri sırasında bizlerde; bu ilçeyi ilgilendirdiği, olumlu bir proje olduğu ve de Başiskele’ye önemli katkılar sunacak bir proje olması dolayısıyla oldukça önemli görmekteyiz.

Bence, aslında ekonomik ve sosyal anlamda önemli katkı sunacağı gibi Başiskele siyasi anlamda da önemli bir nokta haline gelirken, bu ilçeye bunun elbette kazanımları da yüksek olacaktır.  Aynı zamanda Başiskele’ye bunun yanında donanımlı bir hastanenin yapılması olumlu olacağı görüşü hâkimdi. Bu da aslında belki de tam anlamıyla gerçekleştikten sonra açıklanacaktı ama konu gündeme gelince, bu olumlu yaklaşıma katkı sunmak ve, Başiskele Kamuoyunun bunu bizlerden duyması açısından mutlak surette iyi olur diye düşünüyorum.

Çünkü Kocaeli’ de zaman zaman,  yapılan bazı şeyleri eleştirdiğimiz zamanlarda oluyor. Ama benim en çok dikkat ettiğim nokta kime ne kariyer kazandırır ne kaybettirir noktasında değil. Ben daha ziyade kamuoyuna ne kazandırır halkımıza ne yarar sağlar olaya o noktadan bakmaya çalışıyorum.

Şimdi bu olayda da mutlak surette bazı hareketlenmeler yaşandığı kulağımıza geliyor. Çünkü her yapılanda insanlar siyasi bir yarar sağlama çabasındadırlar, olay aslında normal gözüke bilir ama bence yaklaşık 25 yıldır Derince’de bulunan Emniyet Müdürlüğünün bazı birimleri İzmit Merkez de de olsa birçoğu Derince’de olup da bugün komple hepsinin tek bir yerde hizmet verecek olması mutlak surette halkın faydasına olacaktır.

Buradan hareketle hem her tarafa ulaşımı daha kolay,  hizmetlerin halka daha hızlı ulaşmasını sağlayacak ve yanında da Trafik Hastanesi gibi önemli bir kurum yapılırsa buda Başiskele nin önemli bir cazibe merkezi haline gelmesini sağlamış olacak.

Bu aslında siyasi düşünülecek bir şey değil. Halkın gelecekte faydalanacağı bir durum olduğu için herkesin bu konuya katkı vermesi gerekmektedir ve öylede oldu. Buradan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ ı ve tüm Belediye Meclis Üyelerini, iktidarı,muhalefeti, bu önemli konuda Başiskele’ yi ve Başiskeleliyi düşündükleri için takdir ediyorum.

Bu tür yaklaşımların her noktada ve her yerde olmalı ve halkın yararına olabilecek tüm işlerde birlikte hareket edilmeli mutlak suretle. Çünkü görüş ve düşünceniz ne olursa olsun aynı havayı soluyoruz çocuklarımız birlikte oynuyor yarınlarda da belki yan yana bu işleri onlar yapacak.

Onun için gelecek nesillere hem güzel bir çevre hem de güzel bir birliktelikten daha güzel bir eser bırakamayız.

Saygılarımla...

  

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi