19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Büyükşehir Karla Mücadelede Sınıfında Kaldı

Hayrullah Demiray

03 Şubat 2012 tarihli yazısı

 

Bu sene son 33 yılın belki de en soğuk kış günlerini yaşıyoruz. Ama bunu yaşarken de bazı aksaklıklar meydana geliyor, bunları da belki doğal olarak karşılayabiliyoruz. Bana göre; bu süreçte, önceki akşam yağan kısa süreli kar, Kocaeli’de hayatı esir aldı. İzmit istikametinden Gölcüğe doğru gitmek neredeyse imkânsız hale geldi. Bence Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sınıfta kaldı. Bu karara nasıl vardınız derseniz, dün İstanbul’a işim düştü, gidince anladım ki alınabilecek önlemlerle bu çile önlenebilirdi.

Koskoca Metropolde önlemler önceden alınabiliyor da bizim yöneticiler bunu düşünemiyor mu? Ya da her şeye para bulan belediye yetkilileri, geleceği belli olan karla ilgili önlem alacak parayı mı bulamıyor.

Kimse kusura bakmasın ama bunlar hep bilgisiz ve tecrübesiz insanların belli noktalarda olmasından kaynaklanıyor.

Bazen üst kademede olan yöneticilerimizin yaptıkları en büyük hatadır, bu ve benzeri konularda bütün yaptıklarını bir anda silebiliyorlar. Çok iyi çalışmalar ve çok iyi reklam yapıyor olabilirsiniz ama belli kademelerde olan insanları ehil kişilerden oluşturmazsanız bu tür aksaklıkları yaşamaya sebep olursunuz. Dolayısıyla insanlar en ufak bir şeyde mahsur kalırlar.

Beni bilen bilir, kim olursa olsun doğruyu söylemekten asla çekinmem. Önceki akşam herkesin yaşadığı sıkıntıyı bizzat onlarla birlikte bende yaşadım ve kendim şahit oldum. Yani, ne abartıyorum nede birisinden duyduğumu yazıyorum. Yaklaşık 50 dakika boyunca ve karın yeni yağmaya başladığı zamanda bunları yaşamak, oldukça garipsedim doğrusu.

Daha hızlı bir şekilde müdahale edilebilir ve önceden önlem alınabilirdi. Bu aksaklıklar yaşanmamış olurdu.

Şimdi herkes bir kez daha düşünmeli. Belki bazıları bu satırları okuduğunda sinirlenecek ve kızacak. Bence bunu yapmak yerine, her işi ehli olan insanlara teslim etmekle en doğru işi ve hizmeti etmiş olacaklarını unutmamalıdırlar.

Maksadımız kimseyi yermek değil, doğruları ve halkımızın sözlerine tercüman oluyor ve biryandan da belli kademelerde olan yöneticilerimizin gerçekleri görmelerine yardımcı oluyoruz.

Ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin evsizlerle ilgili yapmış olduğu çalışmayı da takdir ediyorum.

Çünkü bu kentin havasını beraber teneffüs ediyoruz. Onun için bu kentin büyüklüğüne yakışır adımlar atılmasını da istemek en tabii hakkımızdır diye düşünüyorum.

Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu‘na bir kez daha buradan seslenmek istiyorum. Bazen yapılan eleştirileri dikkate almanız hepimizin faydasınadır. Çünkü bu kentte hep birlikte yaşıyoruz ve yapmış olduğunuz takdir edilecek çalışmaları da yine takdir ediyoruz. Fakat gördüğümüz eksiklikleri de buradan paylaşıyorum.

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem