16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Huzurlu Başiskele İçin Aktaş'a teşekkürler

Hayrullah Demiray

02 Şubat 2012 tarihli yazısı

 

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün Başiskele’ye geleceği haberi üzerine bu haber herkesi heyecanlandırdı. Bu olay Başiskele için önemli bir kazanım. Derince için ciddi bir kayıp. Bu konuda emeği olan, gayret gösteren herkese gerçek manada teşekkür etmek gerekir diye düşünüyorum.

Emniyet konusunda Başiskele’de ciddi anlamda çalışmalar yapılıyor. Burada bence Başiskele Emniyet Müdürü Akif Aktaş’ın gayretleri ve ilçede bulunan herkesle uyum içerisinde çalışmasından kaynaklanıyor. Başiskele’nin en huzurlu ilçelerden biri haline gelmesi bunun en büyük etkenlerinden bir tanesi.

Başiskele nin giderek bir cazibe merkezi haline gelmesi, nüfus yoğunluğunun yaşanacağı anlamına gelir. Bu da her açıdan yeni çalışmaları beraberinde getirecektir. Aynı zamanda ilçenin güvenlik anlamında da gereksinimleri artacaktır. Burada da yine emniyet güçlerimize önemli görevler düşüyor.

İlçede huzurlu ve sakin bir havanın estiğini görmek bizleri de mutlu ediyor. Hem Emniyet yetkililerinin, hem de emniyette görev yapan arkadaşların eğitim seviyesinin yüksek olması son dönemlerde sorunların daha aza indirgenmesinde etken olmuştur.

Eskiden olduğu gibi artık polislerimizde gerçek manada daha duyarlı, daha ciddiyet içerisinde işlerini yapıyorlar. Artık son zamanlar da toplum desteği ve polisin de toplumla polisin yardımlaşmasını sağlaması bunun en büyük etkenidir.

Bu yıl beklide insanlarımızın pek alışık olmadığı bir şeyi Başiskele Emniyet Müdürlüğü gerçekleştirmiş oldu. Belki de ilk defa polislerimiz vatandaşa broşür yerine takvim dağıtıp ev ya da iş yerlerinde 365 gün boyunca polisin huzur kaynağı olduğunu unutmamak gerektiğini vurgulamış oldu.

Ayrıca İlçemizde Güvenlik açısında önemli bir yere sahip bir de derneğin olduğunu birçoğumuz bilir. Buda yine bana göre önemli bir adım. İlçemizdeki emniyet hizmetlerinin yürütülmesinde Emniyet birimleriyle halkın el ele olması, burada ki huzurun tesis edilmesinde mutlaka önemli katkı sağlıyor.

İlçe de bulunan kamu kurum ve kuruluşlarıyla Emniyet Müdürü Sayın Akif Aktaş’ın uyumlu çalışması ve gayretleriyle ilçeye önemli bir polis merkezi kazandırıldı. Buda buradaki emniyet hizmetlerinin birçoğunun yürütülmesi anlamına geliyor.

Emniyet Mensuplarının insanlara davranışı konusunda diğer kurumlara nazaran daha farklı ve güzel bir üslup olduğunu belirtmek isterim.

Bu gayretli çalışmaları ve bu ilçeye kazandırdıkları için Sayın Akif Aktaş ve tüm ekibinin bir kez daha kutlamak isterim.

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu