17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bize Kutlamak Düşer...

Hayrullah Demiray

29 Ocak 2012 tarihli yazısı

 

Türkiye’de alışıla gelmiş şeylerin değiştiğini ve değişmeye başladığını görmek gerçekten mutluluk verici. Hele ki bunlar bizim yaşadığımız yerlerdeyse bunlara tanıklık etmek daha büyük mutluluk verici.

Sendikaları eleştirdiğim zamanlar çok olmuştur. Çünkü sendikalarda işçilerin hakkı korunsun diye. Oralara seçilen insanlar bazen tam aksi davranışlar sergileye biliyor.

Ama bu kez tam tersi gerçekleşti. Alışık olmadığımız bir durum gerçekleşti Başiskele Belediyesi’nde Başkan Hüseyin Ayaz taşeron işçiler de sendikalı olacak dediğinde nasıl olacak diye düşünmüştüm.

Çünkü çok alışıla gelmiş bir şey değildi. Dün bu gerçekleşince,  imzalarda atılınca herkes mutlu oldu. O mutluluğu paylaşan işçiler adına bizlerde mutlu olduk. Çünkü Belediyecilik anlamında son günlerde gerçekleştirmiş olduğu atılımları yakından takip ediyorum.

Takdir ediyorum ama son yapılan gerçekten takdir edilecek bir davranıştı. Aynı zamanda Hak-iş Konfederasyonuna Bağlı Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy’u da kutlamak gerekir. Bu önemli anda onlarında mutlaka emekleri vardır.

Gerçek anlamda Türkiye’de bir ilk olduğu söyleniyor. Bende biraz araştırdım pek örneğine rastlanmayan bu olayın devamının gelmesini bekliyoruz. Kurumlar insanlar varsa gelişir ve yaşamlarını devam ettirirler. Çünkü insana yapılan yatırım hiçbir zaman kaybolmaz. En iyi yatırım bence insana yapılan yatırımdır.

Yaklaşık olarak 270 işçi bu konuda sözleşeme kapsamında yer alıyor. Buda önemli bir adım. Bence alacakları maaş itibarıyla yaşam standartları da biraz değişmiş olacak buda insana verilen değeri gösterir.

Benim için her şeyden önce yapılanı kimin yaptığı, ne için yaptığı önemlidir. Bu Başiskele Belediyesi ise de aynıdır.

Neden derseniz insanlar yapılan işin eğer bir siyasetçi tarafından yapılmışsa mutlaka altında bir şey ararız onun için ben burada farklı bir noktadan baktığımı belirtmek istedim.

Bireysel değil olaylara kurumsal olarak baka bilirsek ve insana verilen değerin hiçbir zaman kaybolmayacağını bilirsek mutlaka başarılı oluruz.

Kurumlar Kalıcı insanlar Gelip geçici hizmetleri de öyle.

Saygılarımla...

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem