17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İsmet Çiğit'e Teşekkür

Hayrullah Demiray

28 Ocak 2012 tarihli yazısı

 

Kocaeli de yaklaşık 89 yılından beri bu havayı teneffüs ediyorum. Memleketimiz artık Kocaeli oldu. Bu ilde yaşayan herkes gibi bende usta gazetecileri okuyorum. Kendime örnek aldığım birkaç kişi var.

Bunlardan birisi ağabeyim (Merhum) Hüseyin Demiray o şuan hayatta değil. Görüş olarak her görüş ve düşünceye saygı duyan ve saygı duyulmasını isteyen bir insanım. Bunu da her ortamda dile getirmekten çekinmiyorum. Bunun yanında her hangi bir siyasi partiye de mensup değilim.

Tabiî ki benimde bir dünya görüşüm var. O da eski tabirle sağ görüşe mensubum. Ama görüşü ne olursa olsun herkese mutlak saygı duyarım. Görüşüne saygı duyduğum Kocaeli’nin bana göre önemli gazetecilerinden biri İsmet Çiğit’in yazılarını sürekli takip ediyorum.

Eskiden beri yazdıklarıyla herkesin istediğini değil de, aslında bence olması gerekenleri çok seri ve akıcı bir dille yazıyor. Yazdıklarından dolayı gerçekten kendisine hayranlık duyuyorum.

            Planlı programlı çalışan, herkesi dinleyen ilkeli ve dürüst bir gazeteciliğinin yanında iyi bir insan olan İsmet Çiğit’in bu kente verdiği değer çok fazla. Her konuda bilgi ve birikimleriyle yeri gediğinde bir ağabey bazen de iyi bir dinleyici olarak uzun zamandır bu kente gazetecilik yapıyor.

En azından olduğu gibi görünen ve düşüncelerini de açık bir dille ifade eden bir kişi. Bu nedenle yazdıklarından bazen ilham aldığımı da söylemeden geçemeyeceğim. Dünkü köşesinde yazdığı bir yazı vardı.

Şener İnce Hoca ile ilgili aslında İsmet Çiğit önemli bir konuya temas etmiş. Gerçekten bugün din adamlarımız tabiî ki devlet memuru devletin görevini ifa ediyorlar. Ama bir taraftan da dini konuları anlatırken ve yaşarken aynı zamanda insanlara hizmet ederken, dini öğretirken biraz daha insanları doğru bir biçimde yönlendirmeleri gerekir.

Burada söylediğimizde tek bir kişiyi kastetmiyorum elbette. Bir sürü Şener Hocalar olabilir. Ama anlatım ve yaşayış çok önemli. İnsanlar eğer kendi yaşamadıkları şeyleri birilerine anlatıyorsa etkili olmaz.

Buradan bunu anlıyoruz maksat anlatmaktan ziyade onu yaşayarak, uygulayarak göstermek. Başkalarından bizi mutlaka farklı kılacaktır.

Kalın sağlıcakla….

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem