21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Belediye ve Biaş hastane teşekkürü

Hayrullah Demiray

27 Ocak 2012 tarihli yazısı

 

Bizler söylediğimizin her zaman arkasındayız. Bugünde, yarında. Bundan yaklaşık bir yıl önce bu gazeteye başladığımızda yazdığımız yazılarımızın hep arkasında durduk. Bulunduğumuz ilçelerde olan biteni siz sevgili okurlarımızla paylaştık. Bazıları eleştirdi bizleri, bazıları takdir etti. Ama bizler görevimiz olan kamuoyunu aydınlatma görevimizi hep yerine getirdik.

Yaşanan tüm olumsuzlukları ve olumlu ne varsa bunları sizlerle paylaşıyoruz.

Başiskele yeni ilçe olmuş, beş beldeden oluşan ve hızlı bir nüfus artışının meydana geldiği ilçelerden birisi. Buranın gereksinimleri de otomatikman değişmiş durumda. Tabiî ki bazı aksaklıklar, eksiklikler mutlaka olacaktır ve oldu da.

İlçenin sağlık ocakları vardı ama merkezi oluşmadığı için büyük bir hastane belki yapılamadı. Bunun içinde Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz öncülük edip Belediye Kuruluşu olan ve Yakup Çeker’in Genel Müdürlüğünü yaptığı kuruluş Biaş’ın mülkiyetini Nalbant ailesinin büyük ortağı olduğu binanın ilçeye kazandırılması çalışmaları yapılmış ama bazı aksaklıklar olmuştu. Dün tamamen bu konunun çözüldüğüne bizlerde şahitlik ettik. Bu ilçe gerçekten güzel şeyleri hak ediyor ve bizlerde bunlara tanıklık ediyoruz ve bizlerde kamu hizmeti görevimizi en iyi ve en doğru biçimde yerine getiriyoruz.

Yani hastane ile ilgili tüm olumsuzluklar giderilmiş ve artık Başiskele’nin böyle bir sorunu kalmamıştır. İlçe esnafına Belediyenin yapmış olduğu ödemeler konusunda da Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ı ve ekibin kutluyorum.

Aynı zamanda hastane konusunda gösterdiği duyarlılıktan dolayı hem başkanı kutluyor, hem de Biaş Genel Müdürü Yakup Çeker’inde yaptığı çalışmalar için takdir ediyorum. Çünkü bu hizmetler halk için olan hizmetler. Bizlerin eleştirileri de halk için yaptık. Şimdi bu sorunun çözülmesi konusunda gene takdirlerimizi halk için yaptığımızı bilmenizi isterim.

Bu ve benzeri konularda hiçbir zaman gerçeğe aykırı beyanda bulunmuyoruz. Gördüğümüz bizzat şahit olduğumuz olayları sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca Yakup Çeker de Nalbant ailesi de bu konuda gösterdiğimiz duyarlılık için bizlere teşekkür ettiler. Bu konuda insanların farklı spekülasyon yapmamaları için böyle bir açıklamanın doğru olacağını belirttiler.

Bizim görevimiz halka gerçekleri doğruları yansıtmaya devam etmek olacak. Bu konuda asla yanlı bir şey yapmayacağımızı bir kez daha vurgulamak isterim.

Bizlerin görevi basının özgür sesini halkla buluşturmak. Yapılan doğru ve güzel işleri takdir etmek. Kim yaparsa yapsın doğruya doğru demek, yanlışa yanlış diye bilmektir.

Bu görevimizi de hakkıyla yerine getirdiğimiz düşünüyor

Saygılar sunuyorum.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem