21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

1 Gün Değil Her Gün Hatırlanmak

Hayrullah Demiray

19 Ocak 2012 tarihli yazısı

 

16 Ocak’ı Basın Onur Günü olarak kutladık. Dolayısıyla Kocaeli’ de bulunan Basın ve Yayın kuruluşların temsilcileri Yöneticileri ve Çalışanlarının da yer aldığı bir yemek düzenlenmiş ve bu yemeği de Kocaeli Valisi Ercan Topaca’nın önderliğin de tertip edilmiş. Bu nazik davranışından dolayı Valimiz Ercan TOPACA’ ya teşekkürlerimi iletiyorum. Önemli olan yemek olması değil. Böyle anlamlı bir günde bir çay bile ikram edilse, bu benim için çok değerli olurdu.

Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU ve Kocaeli Emniyet Müdürü Hüseyin ÇALKAVUR ve diğer yetkililere teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu gün gerçekten anlamlı bir gün. Çünkü bu camianın içerisinde 1989 yılından beri bulunan gazeteci ağabeyim rahmetli Hüseyin DEMİRAY’ ı birkez daha rahmetle anıyorum. Bu meslek çok zor olmasına karşın bu mesleği ondan öğrendim. Elimden geldiği kadar dürüstçe bu işi yapmaya gayret ediyorum. Tabii ki olan tüm güzellikleri bizlere takdir etmek düşer. Eğer ki hata ve kusur da varsa onu yermek düşer.

Yapılan haberlerde eleştirilerde kullandıkları üslup, burada bütün yöneticilerin ortak şikâyetidir. Belki de basınla ilgili yazdıkları yazılarda kullandıkları tavır ve davranışlardır. Bu konuda herkesin buluştuğu nokta ise yapılan eleştirilerin yapıcı olması. Herkesin arzusu habercilik yaparken kurum ve kuruluşların fikrine de başvurulması. Bu bağlamda habercilik demek, sadece eleştirmek demek değil. Mutlak suretle sadece de birilerini övmek değildir.

Bir kez daha yaptığımız haberciliğin ne kadar doğru olduğu kanaatine vardım. Çünkü bizler önemli bir misyon üstlenmişiz. Bu konuda tavrımız herkesten farklı. Yaptığımız haberlerde ve yazılarda kim ne şekilde olursa olsun herkesin görüşüne yer veriyoruz. Tarafların açıklama yapmaları gerekiyorsa, onlara her daim söz hakkı veriyor ve haberi okuyucularımızın tarafsız bir şekilde bakışına sunuyoruz.

Hem sayın valimiz, hem de büyükşehir belediye başkanımız Kocaeli’de basının oldukça güçlü olduğunu vurgularken, bu konuya da dikkat çekmeleri bizlere, bu konu da aslında biz basın mensuplarının hem de yöneticilerimiz arasında diyalog eksikliği olduğu kanısına vardım.

Herkes kendi alanında mutlak bilgi sahibi olması gerekir. Tabii ki her şeyi bir kişinin bilmesi ve yapması düşünülemez. Kamuda da özel sektörde de işi bilen işinin ehli insanlarla çalışmak hataları en asgariye indirir. İşleri daha hızlı ve güven ortamında yürümesi sağlanmış olur.

Bizler görevimizi en iyi şekilde hakkıyla yapma gayreti içerisindeyiz. Bir nevi kamu hizmeti de diye biliriz. Bizler yaptığımız haberlerle bütün kurumların çalışmalarında onların aslında yardımcısıyız. Çünkü olan bazı aksaklıkları yanlarında olan yöneticiler farklı aksettirebiliyorlar. Bizlerde gördüğümüz aksaklıkları yöneticilerle ve kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Daha bilgili ve okur bir toplum olma konusunda daha çok adımlar atılması gerekmektedir. Yılın sadece bir günü değil aslında zaman zaman bu konuda toplantılar yapılmalı.

Saygılarımla… 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem