21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Biri SEDAŞ'a Dur Desin

Hayrullah Demiray

15 Ocak 2012 tarihli yazısı

 

Son zamanlara da SEDAŞ ile ilgili herkesin mutlak suretle şikayet ettiğini artık bilmeyen duymayan kalmamıştır.

Kentin Valisi Ercan Topaca, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ve ismini yazamadığım yüzlerce insan SEDAŞ’tan şikâyetçi.

Bende şikâyetçiyim zaman zaman köşe yazılarımda haberlerimizde de yer veriyoruz. Diğer yerel gazetelerde bu konuda sürekli olarak haber ve yazılar yazıyorlar ama her nedense birçok konuda etkili olan yazılar ve ilin ileri gelen insanları müdahale ettiğinde düzelen çok sayıda konu varken SEDAŞ konusunda pek bir şeyi fark ettirmiyor.

Bu durum açıkçası insanı derinden üzüyor. Çünkü bakıyorsunuz karşınızda bir kurum var ama muhatabınız yok. Son zamanlarda elektriklerde sık sık kesilmeye arızalar meydana gelmeye başladı.

Alternatifi olmadığı için muhtemelen SEDAŞ böyle bir şeyi yol olarak kendisine almış ama acaba daha ciddi anlamda bu konuda farklı platformlarda eylemler yapılırsa belki caydırıcı olur diye düşünüyorum.

Ortak bir platform oluşturulabilir mi? bu konuda acaba sakın kimse bu konuya belki bazıları da güle bilir ama şunu da unutmayalım kimi zaman bazı şeylere gülüp geçiyoruz ya da dikkate almıyoruz sırf bunları yaşamamız belki de ondan.

Son aylarda bu olay daha sık gündeme gelmeye başladı. Ben buradan tekrar bu konuda yapılması gerekenler konusunda daha fazla adım atmamız gerektiği inancında olduğumu yinelemek isterim.

Bu kadar ciddi bir konuda Kocaeli ki Türkiye ekonomisine önemli katkıları olan ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde 11 Milletvekiliyle Temsil edilen ve 1 de bakanı olan bir il ve bu ilde herkesin şikâyet ettiği konuda kimse bir şey yapamıyorsa doğrusu bu biraz fazla düşündürüyor bizleri.

Bizler vekillerimizi bizlerin hakkını hukukunu arasınlar diye seçip Ankara ya göndermedik mi? e o zaman bu sorunda bizim için en büyük sorun madem bu konunun biran önce çözüme kavuşturulması gerekmez mi.?

Gerçekten de bu konu ufak gibi görünse de cebimizdeki paraların haksız yere alındığı günyüzü gibi orta da ama bu konuda kimse bir şey yapamıyor ne kadar acı bunu fırsat bilen SEDAŞ da hala bu paraları azar azar almaya devam ediyor.

En acı olanı da bu konudan herkesin şikâyet etmesi ama kimsenin maalesef bu konuda bir şey yapamaması herkesin dert yandığı konu elektrik konusu olunca elektrik çarpmasın diye kimse her halde uğraşmak istemiyor.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem