20 Mart 2019 Çarşamba
Birol Aydın
Sibel Gönül
CHP-İYİ PARTİ MİTİNG
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Başiskele Polikliniği Dükkan Gibi Yönetiliyor

Hayrullah Demiray

14 Ocak 2012 tarihli yazısı

 

Türkiye’de alışıla gelmiş bir durum var. Eskiden beri bürokrasi bir türlü nedense ortadan kaldırılamaz ya da birileri hep bunu engeller. Devlet millete hizmet için vardır ve son dönemlerde kim ne derse desin Özellikle sağlık alanında Devlette önemli hizmetlerde bulunuyor. Yerel yönetimlerde her ne pahasına olursa olsun bu konuda vatandaşa yarar sağlasın diye adımlar atıyor.

Bunlardan bir tanesini de sağar sultan bile duydu. Başiskele’de bulunan ve büyük uğraşlarla Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın girişimleriyle Başiskele Belediyesi’nin kuruluşu olan Biaş’ın mülkiyetinde olan bu poliklinikle ilgili Biaş icralık durumlar yaşadı. Bizlerde bunları gündeme getirdik. Bugünse kendi şahit olduğum ve herkesinde şikâyet ettiği bir konu Poliklinikte görev yapan bazı doktorlar ve personelle ilgili şikâyetlerle gündeme geliyordu. Bizzat kendim bu olaya tanık oldum ve yaşadım.

Başiskele de acil konularda hizmet vermek için aile hekimlerinin nöbet tutuyor. Yalnız ne bir tahlil yapılabiliyor, nede röntgen çekilebiliyor. Nede bir uzman doktor görev yapmıyor. Bu konuda sürekli olarak sıkıntılar yaşandığı aşikâr olmasına rağmen, kimsenin bu konuda bir şey yapmaması Başiskele’ye zarar verir.  İlçe olduk ama hala bazı şeyler bir türlü yerli yerine oturmuyor.

Ve bu konuda bir şeyler yapması gereken kişilerde bazen saçmalıyor. Neden diyecek olursanız, önceki akşam kızım rahatsızlandı ve Başiskele yakın diye Başiskele polikliniğine götürdük. Orada Dr. Alkan Şimşek’le yaşamış olduğumuz polemikten sonra bu konu ile ilgili kendisi akşam çocuğu muayene etmeme sebeplerini kendince açıkladı. Lakin anlayamadığım bir şey var sağlık alanında bir kurum nasıl olurda gündüz başka bir yere, akşamda başka bir yere bağlı olur.

Nasıl yani demeyin. Uzman hekimin acilde olmadığı bir poliklinik ve buna karşın Gündüz Devlet hastanesine bağlı akşamsa Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı olduğunu ben söylemiyorum. Poliklinikten sorumlu olan Devlet Hastanesi Başhekim Yard. Dr. Cengiz Polat bizzat söyledi ve ben hayretler içerisinde kaldım.

Bu konuda kimse bir şeyler yapmayınca doktorlarda haliyle biz ne yapalım bizim burada nöbet tutmamız bile doğru değil. Çünkü “ne hastalara tahlil yapabiliyoruz, nede röntgen çekebiliyoruz” diyor. Bu insanlara bu şekilde eziyet değil de nedir.

Bu konuda hastama bakmadığı için bir yandan doktora kızdım. Fakat kendince sebeplerini söyleyince doğrusu bu konuda olan aksaklıkların giderilmesi gerektiğine inandım.

Burası 70 bin kişinin yaşadığı bir ilçe ve bu ilçenin acilen acil hastalara da hizmet verebilecek bir hastaneye ihtiyacı var. Bu kadar uğraş verilen bir yerin bence birilerinin keyfi uygulamalarına kurban edilmemeli.

Neden diyeceksiniz. Ya devlet hastanesi bu polikliniğe sahip çıksın. Ya da belediye kendi sağlık kuruluşunu yapsın. Yani artık bu hizmet tamamlansın. Ben vatandaşın bu konudaki sesine kulak verilmesi gerektiğine inanıyorum. Buradan da hem Sayın Kaymakam Ali Partal’ı ve Sayın Hüseyin Ayaz’ı ve Sağlık Grup Başkanını göreve davet ediyorum…

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi