18 Haziran 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hizmetlerde Öncelik Sırası

Hayrullah Demiray

10 Ocak 2012 tarihli yazısı

 

Birçok insanın ortak noktada buluşması gerektiği bir konu var o da kim olursa olsun yapılan iyi ve güzeli olumlu karşılamak yanlış olanı da bazen eleştire bilmek önemli. Bu benim görüşüm doğru olanı kim yaparsa yapsın doğru yanlış olanı kim yaparsa yapsın yapıcı eleştiriler yapmaya gayret gösteriyorum.

Şimdi yazıya bu şekilde bir giriş yapma gereği duyduğumu daha önceki yazılarımı okuyan okuyucularım bilirler yeni okuyanlar için bir önsöz niteliğindedir.

Kocaeli çok güzel bir iş ve yaşam merkezi aslında ve sınırları yaklaşık 3 yıl öncesinde Büyükşehir statüsüne kavuştuktan sonra gerçek manada önemli çalışmalar yapıldı.  Zaman zaman yapılan çalışmalar belki takdirle karşılandı belki eleştirildi ama bizler hep olması gerektiği yerde durduk.

Bundan sonrada halkımızın yararına yapılan işlere hep takdir edeceğiz ama yok bazen görülmeyen bazı yanlış bulduğumuz konuları da gündeme getireceğiz.

Büyükşehir olduktan sonra Kocaeli’de belde belediyeleri birleştirilerek ilçeler oluşturuldu. Bu noktadan sonrası biraz karışık.Hadi ilçesiniz demekle iş bitmiyordu.  

Bu ilçelerden bir tanesi Kartepe bir diğeri de Başiskele bu yeni oluşan ilçeler elbette çok kısa zamanda sihirli değnek yok. Kimsenin elinde, bir anda her şey olup bitsin. Nihayet kurulan ilçelerde yerel seçimler oldu. AK Parti’li belediye başkanları koltuklarına oturdu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanının da AK Partili olması Kocaeli için büyük şans ve yeni oluşan ilçeler için de şans aslında, çünkü hem iktidar partisine mensup belediyeler hem de Baba belediye olarak adlandırılan belediye aynı partiden olması yapılacak yatırımları hızlandırabilirdi.

İşte bu noktadan sonra devreye yeni kurulan ilçeler de bir dünya kurum oluşturulacak ve bunların sonu hep ekonomiye dayanıyordu ama görünmeyen birde gerçek vardı aslında bütün kurumlar sonuçta devletin kurumları ortak bir konsept oluşturulabilirdi ama 3 yıl geçmesine rağmen bu ilçelerin bir merkezi olmaması bunların başında geliyor.

Ayrıca bir diğer konu bu oluşturulacak kurumların yer sorunları oldu sorun demek istemiyorum, çünkü her belde belediyesinin yerleri vardı. Şimdi sözü fazla uzatmadan esas konuya geçmek istiyorum o da Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu güzel ama yerinde olmayan bir hizmeti son dönemlerde bilgi evleri yapılıyor güzel bilgili insanlar yetiştirmek.

İyi de daha bu ilçe de birilerinin görmediği o kadar saçmalıkla dolu işler var ki en önemlisi bence insanların yetiştirileceği kurum belki bazıları bilmez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bir okulun üst katında hizmet veriyor.

Ne var diyeceksiniz belki bunda ama bence önemli neden mi?  Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren bir konu olduğu için önemsiyorum altta ders zili çalıyor üst katta müdür bey çalışmaya çalışıyor.

Bunu da kimse görmüyor ha ne olabilirdi bu ilçe de sadece bu sıkıntı Milli Eğitimin değil. Diğer kurumlarında sıkıntısı onun için bilgi evi de olsun ama Milli Eğitiminde bu ilçe de bir yeri olabilir. Geçici de olsa belki bazıları diyebilir bu belediyenin işi değil ama iş orada bitmiyor.

Bu ilçe de Emniyetin de yer sıkıntısı var onu Başiskele Belediyesi Başkanı Sayın Hüseyin Ayaz ve ilçede bulunan birkaç iş adamının katkısıyla çözümleniyor. Buda belki belediyenin görevi değil ama hizmet anlamında yapılması gerekir. Onun için burada bütün kurumlar devletin onun için el birliği ile bu işlerin çözülmesi gerekir diye düşünüyorum.

Yuvacık Belediyesinin eski hizmet binasının bilgi evine dönüştürülmesi gündemde tamam yapılsın ona karşı değilim olmamda ancak Başiskeleyi Başiskele yapan hangi özelliğimiz var ilk önce oralardan başlamalıyız hizmetlere.

Yapılan bazı işleri planlayan ve yapan insanlar bence Sayın İbrahim Karaosmanoğlu nu bazı konularda yanlış yönlendiriyor ya da doğru noktalarda olması gereken insanlar değil de bilgisiz insanların bulunduğu ortaya çıkıyor.

En nihayetin de bütün her şeyi Başkan kendisi planlamıyor onun için bu konuda Sayın Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ndan özellikle istirham ediyorum bu ilçenin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımız ve halkımız adına bu konu bence önem arz ediyor.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem