21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

HAS Parti Üstlendiği Misyonu Uygulamalı

Hayrullah Demiray

06 Ocak 2012 tarihli yazısı

 

Has Partili İlçe Başkanı ve Meclis üyeleri önceki gün gazetemize ziyarete geldiler. Geldiklerin de partilerinin anayasa ile ilgili düşüncelerini içerin birde metin sundular. Kendileriyle yapmış olduğumuz sohbette samimi sohbet oldu. Aynı zamanda meclis üyeleri yapmak istedikleri muhalefeti anlattığında gerçekten takdire şayan buldum. Neden derseniz sırf muhalefet olmak demek her şeye hayır demek değil. İktidara mensup olmakta her şeyi mutlak kabullenmek olmamalı.

Yapmış olduğumuz sohbette kendileri siyasete bakış açılarını anlattılar. Bence olumlu bir yaklaşım ve siyaseten alışık olmadığımız bir tarz. Çünkü yıllardır iktidardaysanız ve karşınız da ki muhalefet ne yaparsanız yapın asla sizin yaptığınız hiçbir şeye onay vermez. Ya da onay verilmemesi gerektiğini düşünür ve o şekilde hareket edilir.

Has Parti Başiskele İlçe Başkanı ve meclis üyeleri partilerinin bu konudaki yaklaşımlarının diğer siyasi görüşlerden farklı olmasının en büyük özellikleri doğruysa kim yaparsa yapsın doğru demek. Parti içerisinde tam bir demokrasinin olduğu ve Genel Başkanları Numan Kurtulmuş’un da bu konuda gereken hassasiyeti gösterilmesini arzuladığını ve şuanda bizlerde kendi bölgemizde bunu uyguluyoruz demeleri, gerçekten siyaset adına bence olumlu bir yaklaşım tarzı.

Ümit ediyorum bu tavır hiçbir zaman değişmez. Yoksa aksi takdirde sürekli yeni bir siyasi parti açılması bir anlam ifade etmez. Farkındalık olmayacak ve farklı görüşler meydana gelmeyecekse bu görüşümü her zaman dile getiriyorum.

Mutlak suretle bu ve benzeri konularda her bölge de bulunan siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları belli konularda ortak görüş alışverişinde bulunmalı. Bölgede yaşayan insanlar olarak yaşadıkları bölgeyle alakalı fikirlerini ortaya koymalılar.

Benim önemsediğim en önemli konulardan biri görüşmede de bunu dile getirdim Muhalefet olmak demek her şeye hayır demek değil.  İktidar da olmak demek de sorgulamadan fikir beyan etmeden her şeyi kabul etmek değildir. Bu konuda düşünceleri de oldukça ılımlı. Yönetimde bulunan insanlar halkın yararına işler yaptığında bunun sonuna kadar arkasında olur, destek veririz demeleri bence önemli.

Burada bir şey daha önemli fikirlerin söyleyiş biçimi ve tarzı. Kimin yaptığı değil, nasıl ve ne için kimin için yapıldığı önem arz etmeli. Çünkü eğer yapılan iş halkın yararına olacaksa buna mutlak surette herkes evet demeli. Görüşü ne olursa olsun halkın seçtiği insanlar halkın yararına olacak işlere evet demeli. Zararına olan işlerde de hayır demeli.

Bugünün yarınını da düşünerek hareket edilmeli. Mutlak suretle herkes aynı kalıp olamaz ve aynı düşünceleri taşıyamaz. Elbette farklı görüşler olmalı ki doğru noktada birleşişsin.

Bu tarz düşünceler eğer toplumun her kademesinde yaygınlaşırsa o toplumda güzellikler paylaşıldıkça artar ve toplumda farklı görüşler çatışmadan bir arada yaşar. Halkın yararına işler birlikte başarıla bilir. Aksi takdirde herkes kendi havasında olursa buda yanlış olur devran hep başka döner.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem