16 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Oyunu Bozalım

Hayrullah Demiray

01 Ocak 2012 tarihli yazısı

 

Önceki gün yine gündeme bomba gibi düşen vahim bir olayla Türkiye sarsıldı.

Herkes olayın farklı bir yönüyle olaya yaklaşıyor. Bu ülkede Kürtleri ayrıştırmak ve kardeş kavgası çıkarmak için pusuda bekleyenlerin ekmeğine yağ sürülüyor.

Herkes aslında konuşurken bir şeyi atlıyor. Oda bu olayın gerçekte nasıl olduğu bilinmeden, araştırılmadan, konuşulduğunda bunun sonucunda neler doğura bileceği beklide hiç hesap edilmiyor. Ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Belki onları hiç bir şey geri getirmeyecek ama bu olayda da her zaman olduğu gibi birileri asker üzerinde ve Türkiye üzerinde oyun oynamaya kalkışmasın.

Bu konuda akıllara şöyle bir soru da geliyor. Daha önceleri PKK bunu defalarca yaptı ve yapmaya devam ediyor. Katırlarla sınırı geçip Karakollarımıza saldırdıklarını herkes unutuyor. Burada yıllardır Doğu ve güneydoğu da ki halkımıza eziyet eden ve bunda hiçbir bahis görmeyen Terör örgütünün bir oyunu olabileceğini neden düşünmüyoruz acaba?

Hemen tehlikeli açıklamalarda bulunuluyor. Her zaman olduğu gibi sonrada bundan nemalanlar bu işi kaşımaya devam edecekler. Bu yüzden yine ülkemiz kaybedecek. Bu ülke üzerinde oynanan bütün oyunlarda olduğu gibi.

Bu ülkenin kurtuluşunda omuz omuza çarpışan bir neslin torunları olarak neyin derdindeyiz anlamış değilim. Özgürlük, aç olmak ya da bir başkasının buyruğunda yaşamak değildir. Bence özgür olmak, hür olarak kendi vatanında ötekileştirmeden yaşamaktır.

Bu ülkede herkesin ve her kesimin bazı sorunları var. Bunun çözümü hiçbir zaman ayrıştırma değil birleştirme ve bütünleştirmedir.

Birilerinin oyunlarının sahnede olduğunu bile bile bu oyunlara kim geliyor. Bu konuda aksine laf ediyorsa bu ülkeye ihanettir.

Bu süreçte herkesin biraz daha mantıklı adımlar atması gerekir. Bugün dünya üzerinde olan ve yaşananları yakından izleme şansımız oluyor. Televizyonlarda gördüklerimiz beklide binde biridir. Yaşananlar daha vahim hale gelmiş olmakla beraber, ülkemizde durum daha farklı yaşanabilir en iyi ülkelerden biri.

Bu süreçte Yeni Anayasayı yapmayı becerebilirsek daha demokratik bir ülke haline geleceğiz.

Bundan hiç kimse şüphe duymasın. Yaşanan sıkıntılar belki tam olarak son bulmayacak ama eskiye oranla biraz daha iyi durumda olabileceğiz. Aslında daha da iyi duruma gelebilmek bizlerin elinde. Çünkü kanunları yapanlarda insanlar, uygulayanlar da. Kanunlar yapıldığı şekilde uygulanırsa sorunlarımız biraz daha asgariye inmiş olur.

Bu saatten sonra herkesin daha duyarlı olması daha dikkatli davranması gerekmektedir. Herkes bu düsturla hareket etmeli daha itina ile olaylara yaklaşmalı ve oynanan oyunun farkına varmalı ve bu oyunu bozmalı.

Bu arada yapılan yorumlar ve yazılar konusunda da herkes bir şekilde dikkat etmeli. Bence her şeyden önemli bu konu. Çünkü birliğimize çakılan bir kibrit olmamalı.

     

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem