23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ülkenin Birliği Herşeyden Önemli

Hayrullah Demiray

28 Aralık 2011 tarihli yazısı

Türkiye son yıllarda en çok parayı terörle mücadeleye harcamıştır belki de ve harcamaya devam ediyor. Son günlerde bu konuda kararlılık ve bir dönemlerde çok fazla gündeme gelen boş dağlar bombalanıyor konuları artık geride kaldı.

Çünkü bu konuda belli makamları yanıltan ve yanıltmak isteyen kişilere karşı Türk Silahlı Kuvvetleri daha temkinli yaklaşımlar gösteriyor artık terör örgütüne yönelik yapılan mücadele de etkin ve kararlılık gösterip daha aktif bir şekilde nokta atışı yaparak terör örgütüne gerektiği şekilde kayıplar verdiriyor.

Bu konuda farklı seslerde çıksa Siyasi iktidar bu konuda kararlı bir şekilde profesyonel ordu ya doğru adımlar atıyor ve TSK ile hükümet arasında uyumlu çalışmada meyvelerini veriyor.

Artık asker sadece aslı görevi olan memleketi koruma görevine geri dönüyor ve bu konuda yapılması gereken ne varsa yapmak için canla başla çalışılıyor.

Ordumuz dünyanın en büyük ordularından bir tanesi ama maalesef son yıllarda asli görevinden birileri hep uzaklaştırarak darbe yapan yada beş yıldızlı tesislerde tatil yapan ordu mensupları haline getirmek yerine asli görevi olan memleket koruma görevine tekrar kazandırılması ve bu konuda siyasi iktidarın üstünde değil devletin bu konudaki bir kurumu olduğu konusunda yaklaşımlar gösterilmiş ve kim kimin emrinde olması gerektiği kanunlarda ki yerine oturmuştur.

Bu da yapılan mücadeleyi daha yararlı hale getirmiş artık boş dağlar değil terör örgütünün yuvaları bombalanıyor hem maddi hem de  manevi anlamda kayıp vermeden memleketimize ihanet eden şer odaklarıyla mücadelede kararlı adımlar atılıyor.

Bu karlı adımların sonucunu da meyvelerini de alacağımızdan ben şüphe duymuyorum çünkü bu konuda hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun insanlarımız bu işin bir an önce bitmesini cani gönül den istiyor.

Türkiye’nin atmış olduğu bu kararlı adımları aslında birileri zaman zaman eleştiriyor zaman zaman demokratikleşeceğiz diye bazı konularda geri adımlar atıldı ama en nihayetinde bu günlerde kim dostumuz ve düşmanımız bunu da net bir şekilde görme fırsatımız oldu.

Ülkemizde yaşananları sadece kendimize göre bakmalıyız Dünya çünkü bizim yaşadıklarımızı ve yıllardır ağlayan anaları babaları evlatları eşleri yakınları akan göz yaşını ancak biz biliyor ve anlıyoruz onlar dünyanın başka yerindekiler bizleri anlayamaz.

Bu acıların son bulması ve bu beladan bu memleketin kurtulması için herkesin daha dikkatli davranması ve birlik ve beraberliğe her zaman kinden daha fazla ihtiyacımız olduğu unutulmamalıdır.

Bu ülke bunun üstesinden de gelecek elbet bir gün bu beladan da kurtulacağız birliğimiz ve dirliğimiz için şimdi tam zamanı her şeyden önemli ülkemizin geleceği deyip adımlarımızı ona göre atmalıyız.

Saygılarımla….   

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem