16 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

RAHMETLE YÂD EDECEĞİZ

Hayrullah Demiray

27 Aralık 2011 tarihli yazısı

 

Menderes ismi hemen hemen herkese bir şeyler çağrıştırır, yaşınız ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyetin de yaşıyorsanız sadece bu ülkede değil dünyanın birçok ülkesinde bu isim mutlaka bir şekilde duyulmuştur. Ama bizim ülkemizde bu tarihe not düşülen ve kara bir leke olarak yerini almıştır.

İşte o, tarihin kahramanlarından çünkü düşünün 15 yaşında bir çocuk babasını alıp götürüyorlar ve sadece bu ülkeye hizmet ettiği için, ama birilerine göre ülkeye ihanet ettiği düşünülen her ne şekilde olursa olsun kimi zaman geniş yollar yaptırdığı için çıldırmış diye adlandırılan, ama bu ülkenin demokrasisinin gelişmesinde belki de en büyük pay sahibi olan bir lider, bana göre bu ülkenin yetiştirdiği liderlerin en önemlilerinden bir tanesinin oğluydu Aydın Menderes, Dün Ebediyete uğurladık ve doyamadığı babasının yanına defnedildi.

Aydın Menderes e Allah’tan rahmet diliyorum Yakınlarına ve tüm Milletimize başsağlığı diliyorum.

Bu ülkenin üzerinde bana göre çok emeği olan ve kendi cenazesi değil onun bayrağını her şeye tüm zorluklara rağmen çeşitli ortamlarda ileriye taşımak isteyen ve yapabildiği kadar yapan kişinin cenazesi, bir çok kişiyi bir araya getirdi o büyük insanı haksız yere yargılayan zihniyetin devamı diye düşünülen ama bugün o günden farklı olarak demokrasiye bağlı demokrasinin gelişmesine ayak uyduran askerinde olması bence ülkemizin geldiği noktanın bir işaretidir.

Ülkemiz bugünlerde önemli bir süreçten geçiyor, bu süreçte birlik beraberliğe çok daha fazla ihtiyacımız olduğu bir dönem de yaşıyoruz ve atılan her adım çok önemli, bugüne denk gelmesi bakımından belki bu cenaze merasimi çok daha fazla önem arz ediyor.

İnsanlarımız, yine her zaman olduğu gibi vefasını gösterdi. Milyonlarca insan hem Ankara da hem de İstanbul da Merhum Aydın Menderes in cenazesine akın etti.

Ülkemizin artık Demokrasi adına atılan önemli adımlar konusunda her fırsatta Merhum Aydın Menderes te bunu farklı zeminlerde hep dile getiriyordu, belki de hasretle ve özlemle doyamadığı babasının yanına defnedilecek olması belkide en büyük huzurdur onun için, çünkü bir gün birileri o baba oğul kavuşmasını çok görmüşlerdi ve karanlık güçler bugün buna engel olamıyor çünkü son durak herkes için kara toprak. 

Ölüm inanan insanlar için bir son değil bir yok oluş değil aksine sevgiliye kavuşmaktır. O inançta olan Aydın Menderes de vasiyetin de Mecliste bile tören istemedi ve sadece dua istemiş olması onun ne kadar mütevazi bir insan olduğunun göstergesi değimlidir.

Cenaze de saf tutan insanlara bakıldığında yine menderes ismi bu memlekette birlik ve beraberliğin sağlanmasına ve demokrasinin yerleşmesine vesile olduğunu görüyoruz.

Rahmetle yad edeceğiz tekrar Allah Rahmet Eylesin ve Milletimizin Başı sağ olsun…

Hem Adnan Menderes’i hem de Aydın Menderes’i bu ülke hep Rahmet ve Minnetle yâd edecektir…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem