20 Nisan 2019 Cumartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ülkenin birliği ve dirliği her şeyden önemlidir

Hayrullah Demiray

23 Aralık 2011 tarihli yazısı

Her gün televizyon ekranlarından birçoğumuz mecliste yaşananları izliyor. Herhalde insanlarımız ona göre kararlarını veriyordur. En son meclis kürsüsünde bardak kıran zihniyet şimdide 1915 olayları ermeni soykırımı gibi tarihimizle hiç alakası olmayan olayları daha da genişleterek mecliste milletin gözünün içine baka baka anlatıyor. Hem de devletten yüksek miktarda maaş alan birisi… O kişi BDP Milletvekili Sırrı Sakık. Fransa da değil bizim kendi Meclisimizde ve 72 Milyonun önünde söylüyor bunları. Sorsanız derler ki, bu memlekette özgürlük yok, asimilasyon var vs… yok be arkadaş! Eğer sen bu millete rağmen bunları söyleyebiliyorsan hiç kusura bakma ama burası dünyanın en demokratik ülkesidir. Milletvekili dokunulmazlıklarına dokunmayan her kimse bence bu ülke insanına bu kadar ağır yükler yüklemeyin. Yazıktır günahtır. Orada milletin vekili olacak şahsın bu dediklerini izleyen insanlar önce benim gibi kulaklarına inanamıyorlar, sonrada acaba diye pür dikkat izliyorlar. Ama nafile yanılmadıklarını anlıyorlar. Aynen bugün ülkemize düşmanlık edenlerin söylemlerinden başka bir söylem değil. Aynı söylemleri dile getirmeleri insanların vicdanlarını yaralıyor. İnsanlarımıza bence bu kadar da haksızlık yapılmaz diye düşünüyorum. Halk için bir şeyler yapması gereken ve halka örnek olması gereken bu insanlar, halkı daha çok kin ve nefrete sevk ediyor. Halkın adeta duygularını sömürüyor. Bir kısmına da hakaret ediyor ve bunu yapan kişiye de bu memleketteki herkesin çoluk çocuğunun rızkından kesilip verilen vergiler den aldığı maaşla yapması insanları ya sabır çektiriyor. Şimdi sorarım herkese, o Milletvekili bunları neyle yapıyor? Dokunulmazlık denen o zırhla yapıyor acaba o zırh olmasa bunları yapabilir mi? Emin olun herkesin bir ağızdan hayır dediğini duyar gibiyim. Biz ne söylersek söyleyelim ne yaparsak yapalım bazen bir şeyler değişmese de bizler bu ülkenin bekası ve milletimizin birlik ve beraberliği için her gün söylemekten ve yazmaktan usanmayacağız. Bu ülkede, bu ülkeye kim hainlik düşünüyorsa, bu ülkenin ekmeğini yiyor sonrada o ekmeğe ihanet ediyorsa, demokratik kurallar çerçevesinde demokrasiye inanmayanlara rağmen gereken her şeyin hesabını bir gün vereceklerine inancımız tam. Yok, eğer bu hesabı soran birileri olmazsa eminin bu ülke için canlarını veren milyonlarca şehidimizin ebedi âlemde iki elleri yakalarında olacaktır. Bu cennet vatanın uğrunda nice canlar seve seve verildi, yarında verilir ama birilerinin anlamadığı bir şey var. O da bu memlekette yaşayan herkesin kardeşliği dün olduğu gibi bugünde, yarında var olacak. Ama geç olmadan içimizde dolaşan ve bu ülkeyi bölmek için içte ve dışta hesapları olanlara fırsat vermemek gerekir.
Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi