23 Nisan 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

DOSTUNU İYİ TANI, DÜŞMANIN KİM BİL

Hayrullah Demiray

22 Aralık 2011 tarihli yazısı

 

Yıllardır Türkiye Avrupa birliğine girecek diye çok cabalar sarf edildi, çok hayaller kuruldu ama netice de görünen o ki bizleri Avrupa birliğine almamak için açıkçası büyükte çabalar sarf ediliyor.

Bazı konularda sırf AB’ye gireceğiz diye,  birçok atılımlar gerçekleştirildi ve demokrasinin gelişmesi bakımından belki de iyi oldu ama tekrar söylüyorum aslında bunu yıllar sonra anlayacağız.

Bizim Avrupa birliğine pekte ihtiyacımız yokmuş diye geri dönüp baktığımızda bunu görmüş olacağız. Sağ olursak eğer, o günlere kadar yaşarsak. Biz göremedik çocuklarımızın da kafasını böyle şeylerle bence doldurmaya gerek yok.

Zaten önce Merkel, sonra Sarkozy, batmış bir ülke olan Yunanistan bile bu konuda bize karşı. Ayriyeten bizden gelişmesi daha az olan ülkeler bile kısa süre de Avrupa birliğine girerken, bizim Avrupa birliği hayalimiz benden neredeyse yaşça büyük ama hala şu olacak, bu olacak bugün ise başka bahaneler. Son olarak Fransa hesapta müttefikimiz ama altımızı kazmak için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Sözde uydurma bir Ermeni soykırım yasasını meclise getiriyor. Neymiş efendim, yok diyene büyük para cezası vereceklermiş. Adama sormazlar mı hani sizin demokrasiniz, hani özgürlüğün beşiği olarak tarif ettiğiniz Fransa, insan şimdi sormadan edemiyor bu Avrupa Avrupa duy sesimizi diyenlere Avrupa duyuyor ama sesimizi değil bizim halimize kendi güldüklerinin sesini.

Bizler esasında Tüm dünyaya gösterdik ne kadar güçlü bir ülke olduğumuzu bizim esasında Avrupa ya ihtiyacımız yok. Ülkemizde bugünlerde bu konu da siyasiler verdikleri mesajlar çok önemli. Başta olan hükümet kim olursa olsun bu konuda siyasilerin atacakları adımlar ve verdikleri mesajlar çok önemli. Çünkü bu bizim hepimizi ilgilendiren ülke meselesi.

Bu sadece hükümet meselesi değil onun için, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransa lideri Sarkozi’ye yazdığı mektup bence çok önemli ve Devlet Bahçeli’nin de bu konu da göstermiş olduğu tavır ve açıklama yerinde. Diğer siyasi liderlerin de bu konuda destek vermeleri Dosta düşmana karşı önemli bir mesaj olma açısından çok önem arz ediyor.

Ülke çıkarları bence böyle zamanlarda her şeyden önemli olmalı işi kimin nasıl yaptığı değil ne için ve neden yapıldığının önemi olmalı, ülke meselelerinde olayları bireysele indirgemek o ülkenin en büyük kayıplarından bir tanesi olur.

Herkesin menfaatinden daha önemli olmalı ülke menfaatleri. İnsanlar gelip geçici, ülkeler kalıcıdır. Bu nedenledir ki herkesin önceliği daima ülke menfaatleri olmalı. Hele hele ülkeye yön veren ve insanların oy verdiği ve ülke idaresini elinde bulunduranlar ve de bu göreve talip olanlar ayırt etmeden herkes bu görev ve sorumluluk bilinciyle hareket etmeli.

Atasözümüzle bitirmek istiyorum

‘’Ayıdan post, Düşmandan dost olmaz’’ diye boşuna dememişler.

Avrupa’nın dost mu, Düşman mı olduğuna varın siz karar verin.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi