20 Temmuz 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hayırlı Olsun

Hayrullah Demiray

20 Aralık 2011 tarihli yazısı

 

AK Parti ‘ nin Kocaeli de en çok  önemsediği yerlerden biri olan Başiskele ilçe kongresi dün yapıldı.

Başiskele Ak Partinin önde gelen siyasetçilerinin deyim yerindeyse akınına uğradığı ve bir çoğunun bu ilçe de ikamet etmesi Başiskele ‘nin bir anlamda önemini arttırmış bulunuyor.

Bu kongrenin öncelikle AK Parti camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Dolayısıyla kongrede ki izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle salonda baktığınız zaman çok fazla kalabalık olmaması benim en çok dikkatimi çeken konulardan bir tanesi çünkü diğer ilçelerde salonlar oldukça doluydu birde seçimlerde Ak Parti en yüksek oyu aldığı bir ilçe olması dolayısıyla Ak Parti ‘nin önde gelen siyasetçilerinin ikamet ettiği bir ilçeye göre katılım azdı bana göre.

Diğer yandan Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğa’ ın mesajı okunduğun da  salondakilerin alkış tufanı bir kez daha gösterdi ki Başbakanın ağırlığı her zamanki formunda yani Ak parti de oyların bir çoğu Başbakanın sayesinde veriliyor.

Yine Salonda ikinci dikkat çektiğim Mehmet Ustaoğlu kısa ve öz konuştu ve konuşmasında en çok alkışı yine Mehmet Öztürk e teşekkürü aldı bence buda bu ilçe adına önemliydi çünkü herkesin yapabileceği bir olgunluk değildi ve her ikisi de bu yarışta başarılı oldu .Mehmet ustaoğlu İlçe Başkanı Oldu ,Mehmet Öztürk ise Parti içerisinde gelecekte çok güzel bir yer edinmiş oldu.

Bir konu daha dikkatimden kaçmadı gündem içerisinde adayların tanıtımı dendi ama tek aday olması açıkçası gündeme pek uymadı.

Başiskele Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Ayaz da konuşmasında ilçe yönetiminin yapılan hizmetlerle ilgili desteğine değindi ve kongrenin hayırlı olmasını diledi ve kısa bir konuşma yaptı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise liste konusunda seçim öncesinde oluşan rahatsızlıklara işaret etmesi seçim sürecindeki liste konusunda rahatsızlıkları doğrular nitelikteydi. Birlik beraberlik mesajları bu süreçte birilerinin fedakarlık yaptığı vurgusu öne çıkarttı.

Sonra İl Başkanı Mahmut Civelek bir konuşma yaptı oda özellikle birlik beraberlikten ve fedakarlıktan bahsetti ve Mehmet Öztürk’ e teşekkür edip bu süreçteki bütün kırgınlık ve dargınlıkların bütün suçunu il başkanı olarak üstlenmesi bence olgunca davranıştı. Başiskele ‘de yaşayan birisi olarak anket sonuçlarını değerlendirirken Hüseyin Ayaz’ a içten teşekkürü bazen dillendirilen il Başkanı ile Belediye Başkanı arasında sorun var diyenlere de bir dip not düşmek isterim.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün de Türkiye ‘nin son on yılda gelmiş olduğu noktaya vurgu yaptı ve Türkiye ‘nin Demokrasi,İnsan Halkları ve Ekonomi de kat ettiği  mesafeyi anlatıp Dünyanın on yılda neleri kazanıp neleri kaybettiğini örneklerle anlatıp daha iki seçim kazanmaları gerekti nin altını çizdi.

Mehmet Ustaoğlu seçimi kazandı Mehmet Öztürk ‘te önemli bir karizma

Hayırlı olsun….

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem