23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

En büyük güç halktır

Hayrullah Demiray

18 Aralık 2011 tarihli yazısı

 

Sevgili okurlarım sizinde malumunuzdur. Dünyanın neresinde bir şey olsa ecdadımız oraya huzur ve refah götürmüş. Bugün de bu misyonumuz Büyük Türkiye yolunda aynı zamanda hızlı adımlarını atmaya devam eden ülkemiz bu misyonu devam ettirmektedir.

Yaklaşık olarak benim bildiğim 25 yıl daha büyüklerimiz daha fazlasını hatırlar ama basını takıp ettiğimiz hemen hemen her gün Filistin le ilgili bir habere mutlaka rastlarız.

Yılardır en ufak devletlerin bile hemen tanınma gayretlerini görmekteyiz ve yıllardır bizlere Amerika Bileşik Devletlerinin Müttefikimiz olduğu söylenir. Bugüne kadar Amerika’nın birçok konu da bizlerin yanında olmadığı da herkesin malumudur.

Buradan hareketle şimdi Filistin’in Birleşmiş Milletlerde tanınması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gayretleriyle Türkiye’nin çabalarıyla tanınanabilmesi için büyük bir mesafe katedildi.

Yaklaşık olarak 130 ülke Filistin tanıyacaklarını bildirmişken neden ABD bu konuda daha önce destek vereceklerini bildirmişken neden çark etti bilinmez ama galiba yıllardan beri bize diğer olaylarda olduğu gibi Amerika’nın dostluğu konusunda da uyutulduğumuzu anlıyoruz.

Dünya üzerinde stratejik öneme sahip en başta gelen ülkelerin başında geliyoruz. Avrupa ve Asya kıtalarının geçiş noktasında bulunmamız üç tarafımız denizlerle kaplı olması ve bu nedenlerin başında gelmektedir. Bunları daha da çoğaltabiliriz.

Nedense bu güne kadar bizim imkânlarımızı hep başkaları kullandı ama artık buna bir son vermenin zamanı geldi. Tabi ki bunu yaparken de herkesle kavga edilmez. Devlet geleneğine uygun bir şekilde hareket edilmelidir.

Bu konuda zaman zaman muhalefetin sınırsızca eleştirileri olsa da aklı selim insanlarımız bunu farklı değerlendiriyor. Çünkü  gelecek zararın hepimize olduğunu herkes biliyor. Bazen Muhalefet partilerimizin kendi menfaatlerini bırakıp Ülke menfaatleri doğrultusunda hareket etseler daha doğru olur.

Birileri şuanda içteki ve dıştaki düşmanların gayretleriyle her konuda ülkemiz önemli bir süreçten geçmekteyken dışarıdaki düşmanlara karşı önlemlerimizi alabiliriz ama içteki düşmanlara iktidar ve muhalefetiyle bu günlerde halkın kenetlendiği gibi siyasiler olarak onlarda kenetlenmeli değilmi?

Sevgili okurlarım. Dünyanın her yerinde en büyük güç halktır bunu unutmayın kime oy verdiyseniz onları zaman zaman denetleyin ve birlik beraberliğimizle ilgili onları uyaralım sadece bizleri oy ağacı olarak görmemelerini sağlayalım.

Bu büyük Türkiye’nin ileri Medeniyetler seviyesine ulaştırmak hepimizin görevi buda önceki gün başlayan eğitim öğretime verilen önemden geçiyor. Gelecek nesilleri iyi eğitmemizle Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz yavrularımızı her alanda başarılı bireyler haline getire bilirsek mutlu ve huzurlu bir ülke oluruz.

Hazır eğitimden bahsetmişken Akdeniz Üniversitesi Öğretim üyeleri (Bana göre sözde )Baş örtüsüne geçit vermeyeceklerini çünkü baş örtüsü cins ayrımcılığı yapıyormuş onurlarına dokunuyormuş sormak lazım bu sözde öğretim üyelerine bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye diğer arkadaşları hiçbir şekilde rahatsızlık duymazken sizin derdiniz nedir?

Sevgili okurları çevreniz de gördüğünüz tüm olumsuzlukları bizlerle paylaşın.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem