23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

AK Partide Yükseliş Nedenleri

Hayrullah Demiray

17 Aralık 2011 tarihli yazısı

 

Geçtiğimiz günlerde de yazılarımda belirtmiştim AK Parti’nin görünür de şuan alternatifi yok ve son dönemlerde her ne kadar insanlar hayatından mutlu değil ülke kötüye gidiyor dense bile bu araştırmalara yansımıyor ve sürekli olarak yapılan anketlerde hep oyları yüksek çıkıyor.

Belki de AK Parti vizyonunu çok iyi korumayı biliyor ve elbette lider faktörünü kimse inkâr edemez. Genellikle insanlarımızda farklı bir alışkanlık var iki kişi bir araya gelip konuşulduğu zaman biri eğer bir konuda eleştiride bulunuyorsa yanında ki kişi de ona destek vermek zorunda hisseder kendini işte buda zaman zaman hükümetle ilgili yapılan eleştirilere de yansıyor.

AK Parti de dikkat ederseniz birisi bir açıklama yaptığı zaman onun eğer ki, Başbakan daha sonra olaya el koymuşsa herkes o konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz bir saygıyla anında söylediği sözü unutur,  hatta hiç söylenmemiş kabul edilir ve tersine asla hareket etmez ama diğer partiler bunu bir türlü başaramıyor.

Ve bir şeye daha bakmak lazım Başbakanın Ufak bir rahatsızlığından bile diğer partilerde tedirgin oldular.  Bunu da şuna bağlamak lazım diye düşünüyorum.  Görünen o ki aslında Başbakan diğer partiler açısından da denge unsuru neden diyecek olursanız olası bir durumda Ak Partinin Başında başka birisinin olması durumunda hem Ak Parti içerisinde farklı sesler çıkmaya başlar,  hem de diğer partiler alternatif olabilmek için içlerinde oldukça fazla hareketlenme yaşanır diye düşünenlerdenim.

Şimdi belki de CHP ve MHP şuanda Mecliste bulunan ve Ak Partiyi en fazla zorlayacağı düşünülen iki parti ama baktığınızda MHP biraz daha sakin bir hava da gidiyor. CHP ise hep fırtınalı denizler gibi sürekli taşmaya hazır. Malum şimdi sorsanız onlarda diyecek bu ülkeyi biz daha iyi yönetiriz ama CHP yıllardır tek başına iktidar olabilecek güce hiçbir zaman ulaşamadı ve ulaşabileceğine pekte ihtimal dahi verilmiyor.  Neden diyecek olursanız sürekli olarak kendi içindeki kurumsallaşmayı tamamlayamadı ve sürekli parti içi hesaplaşmalar yaşıyor.

MHP de ise belki de hayatının en büyük hatasını yaptı ve üçlü bir koalisyona ortak oldu ve oda MHP nin denenmedik bir kez de bizi deneyin kozunu da ortadan kaldırdı.

Dolayısıyla BDP ise etnik Milliyetçilik yaptığı için alabileceği oy belli ki oda AK Parti Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de izlemiş olduğu strateji sayesinde yüksek oy oranına sahip işte bugün AK Parti nin oylarının düşeceğini bekleyenler neden ve nasıl yükselir bu oylar diye sorusunun cevabını bulmuş oluyorlar.

Birde bizler Millet olarak biraz havayı severiz parayı da severiz e o zaman baktığınızda devlet herkese çalışmadan da para veriyor. Dünya da Başbakanın Karizması on numara e o zaman AK Parti demesin mi? Kıskanmayın, çalışın sizinde olsun oyunuz bol ömrünüz uzun…

Ha bugün bunun değerini AK Parti ve onun mensupları bilmeli. Yok, bilmez şımarıklık gösterirlerse her şeyin halkın elinde olduğu ve halkın aslında en büyük güç olduğu ve her şey halka hizmet için olmalı aksi takdir de halk yapılanı asla unutmaz önüne sandık konduğunda vicdanıyla baş başa kaldığında mutlaka bunun gereğini yapar.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem