19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Oyun İçinde Oyun

Hayrullah Demiray

15 Aralık 2011 tarihli yazısı

 

Birileri yine farklı oyunların peşinde,  bu oyunları kimi zaman farklı şekillerde sahneye koyarlar. Bizlerde farkına varmadan bu oyunları hep izler birilerini suçlarız. 

Bugün farklı oyunları sergilemek istiyorlar tutmuyor. Türkiye de son zamanlar da bir Cemaat senfonisidir almış başını gidiyor. Artık son zamanlarda yaşananlar cidden herkesin canını sıkmaya başladı. Her hangi bir operasyon ya da her hangi bir kanun çıkarılsa gülen cemaati ve okyanus ötesi türküsüdür söylenip duruyor.

Şimdi bunu söyleyenlere sormak isterim, “bu ülkenin Adaleti bu kadar aciz mi?” Herkes aklını başına alsın. Bu memleketin Emniyetini ve Adaleti temsil eden herkesi bu kadar küçümsemek kimsenin haddine düşmemiş herkes bu memlekette Adalete güvenmek zorundadır.

Haksızlıklar varsa yapılan yanlış varsa yine hukuk çerçevesinde yapılmalı. Öncelikle oynanmak istenen oyunun herkes farkın da olmalı. Son günlerde yaşanan olayları belki birçoğunuz televizyonlardan izlemişsinizdir.

Neydi o yaşanan olay, Cübbeli Ahmet HOCA olarak bilinen( Ahmet Mahmut ÜNLÜ)hocayı seversiniz, sevmezsiniz İslami konularda bilgi birikimi olan birçok insana göre örnek alınabilen, kimine göre İslam’ın gereklerini doğru biçimde anlatan örnek bir insan. Kimine göre de farklı şekillerde adlandırılabilir.

Ben bunu burada tartışacak makamda değilim geçtiğimiz günlerde adaletin tasarrufuyla gözaltına alındı ve tutuklandı.  Oda adaletin işi benim esas burada anlatmak istediğim her bir şey olduğunda İslam’a ve insanlara hizmet ettiğini söyleyen insanlar neden birbirine iftira etsin. Böyle bir olay yaşandığı zaman her kes bir yol bulmuş diline dolamış ve okyanus ötesini işaret ediyor.

Peki, okyanus ötesin de ne var? Kim var?  Biraz ondan bahsedelim. Bu memlekette yıllarca her türlü çileyi çekmiş ve horlanmasına rağmen ülkesi ve insanlar için ve tüm dünya insanları için kendi hayatını bile hiçe saymış ve bugün dünyanın birçok yerinde medeni dediğimiz dünya devletlerinin insanını aşağıladığı yerlerde bile okulların açılmasına öncülük eden ülkemizin bayrağını dünyanın birçok yerinde dalgalanmasına vesile olan, Milli marşımızı dünyaya dinleten ve Türkçenin dünya dili olması konusunda adımlar atan, Dünyanın neresinde olursa olsun Yaratılanı yaratandan ötürü severiz diyen, Canilerin bu ülkede özgür olması savunulurken Ülkesinden uzak memleket hasreti çeken ve kendi hayatını insanlara feda eden Fethullah GÜLEN hoca efendi ye bence haksızlık ediliyor.

Birileri daha önce de bu oyunları sergilemek istemişlerdi. Bugünde sanki cemaatler savaşı diye adlandırılması bence doğru bir davranış değil.Bu oyuna asla kimsenin gelmemesi gerekmektedir. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır,  bunu da öyle adlandırmak gerekir. Çünkü insanların ve inanan insanların arasına nifak sokmak için birileri bu oyunu tezgâhlamış olamaz mı?

Müslüman her şeyden önce Akıllı ve Uyanık olmak zorunda değil mi?

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem