19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Seçim Arefesinde AK Parti

Hayrullah Demiray

14 Aralık 2011 tarihli yazısı

 

AK Parti Gölcük kongresini yaptı ve Sedat Yücel AK Parti Gölcük ilçe başkanı oldu. Kendisini Tebrik ediyor hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.

Buradan hareketle şöyle geçmiş günlere bir bakarsak aslında AK Partinin diğer ilçelerine de örnek olabilecek bir süreç yaşandı. Bu süreci yakından takip edenler bilirler. AK Parti camiası içerisinde son ana kadar bu konu hiç konuşulmamış gündeme dahi gelmemişti. Ama kongre süreci bana göre iyi idare edildi ve bunun yansıması da olumlu oldu. Ne eski İlçe Başkanı koltuğa yapışıp kalacağım dedi, nede çıkan diğer adaylar illa da biz olacağız diye bir şey yapmadılar. Listeye baktığımızda da liste içerisinde adaylardan bile var. Bunu neden yazıyorum, aslında bu konuda diğer ilçelere belki örnek olur, yani sorun yaşanan yerlerde adaylar dışında bir başkası da olabilir anlamına geliyor.

Yani bazı durumlarda kısır döngü içerisinde illa şu olacak, bu olacak yerine bence; bu konuya en vakıf olan insanların getirilmesi toplumun her kesiminde kabul görecek. Birilerinin olması sadece AK Parti için değil diğer partiler içinde geçerli. Bence önemli olan sadece kendi partileri içerisindeki insanların elbette o kişilere güven duyması önemli ama asıl olan farklı görüşteki insanlarında o partiye sempati duymalarını ve belki de oy vermeyen insanların oy vermelerini sağlamak. Bence en büyük başarı odur.

Bu konuda herkes belki de birilerinin adamı olmak, ya da o şekilde adlandırılmak bence, partilerin içerisindeki kavgaların en büyük sebeplerinden bir tanesidir. Umarım gelecekte AK Parti içerisinde de bu tür olaylar yaşanmaz.Neden diyecek olursanız her kim olursa olsun ülkenin başında Tek başına iktidar olduğunda hep istikrar olmuştur. Ama koalisyon olduğu dönemlerde hemen hemen her dönem sıkıntılar ve krizler olmuştur.

Bu bağlamda AK Partinin insanlara daha fazla tabana inmesi ve üst bir sınıf oluşturmaması gerektiği inancındayım. Eğer ki, AK Parti uzun bir yolculuğa çıktık ve bu yolculuğumuz daha uzun sürsün diyorsa son zamanlarda adamcılık fazlasıyla göze çarpmaya başladı bundan vazgeçmeli ve üst yönetimdeki insanlar da buna müsaade etmemeli.

Bugünlerde yapılmakta olan kongreler aslında sadece parti içerisindeki insanları ilgilendiriyor gibi görünse de, yaklaşan yerel seçimlerde bunun böyle olmadığını herkes görecek. Çünkü yapılacak ilçe seçimleri aslında gelecek yerel seçimlerinde şimdiden şekillenmesi demek.

Herkes gelecek yerel seçimlerde nasıl bir tavır sergileyeceğini ve olası Belediye Başkan adaylarının nasıl belirleneceği konusunda kamuoyuna ipuçları veriyor ki, bu günlerde ilçe Başkan Adayları konuşulurken kapalı kapılar ardında bazen de bazıları anlamadan olsa gerek belediye başkan adaylıklarıyla ilgili senaryolar konuşulmaya başlandı.Bu durum belki birçoğunun farkında olmadığı bir durum ama aslında Ak Parti ilçe başkanlarını seçerken iki yıl sonraki siyasette şekillenmiş oluyor.

Ama beklide birçok kişi farkında değil.

Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem