18 Haziran 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Milletin Meclisinde Efelik Olmaz

Hayrullah Demiray

13 Aralık 2011 tarihli yazısı

 

İnanın televizyonları artık bazen izlerken sinirlendiğiniz oluyordur emin olun ben bazen bu konuda sinirlerime ha kim olamıyorum. Özellikle mecliste yaşananları gördükçe öfkem artıyor.

Mecliste yaşananlar bazen tabiri caizse bardağı taşırıyor. Neden böyle dediğimi ilerleyen satırlarda sizlerle paylaşmak istiyorum. Önceki akşam yine televizyonlarda ki bütün haber programlarını ve haberleri takip etmeye çalışıyorum yine aynı şekilde haber bültenlerinin mecliste şike yasasıyla ilgili yapılan tartışmalar vardı.

Olağan bir şekilde tartışmak normal ama gelin görün ki bir milletvekili elinde bardak onu kırıp mecliste diğer vekillere fırlatıyor. Evet, yanlış duymadınız hem de bunu yapan milletvekili bence sözde hukukçu çünkü hukukta kaba kuvvet değil kanunlar geçtiğini en iyi bilmesi gereken kişidir sözüm ona ve onun gibilere görüşü ne olursa olsun millete bu şekilde hakaret edilmez.

Bahsettiğim milletvekili BDP Milletvekili Hasip Kaplan izlerken ben dehşetle izledim. Diyecek fazla bir şey bulamadım tabiî ki orada bulun bütün siyasi partiler buna tepki gösterdi. Çünkü orası her türlü tartışmanın yapılabileceği bir yer fakat oraya yakışmayan davranışları hem de bu milletin gözünün içine bakarak bunu yapmak bence en büyük densizlik. Çünkü orası bu milletin meclisi ve orada olanlarda seçildikten sonra milletin vekilleri olmalı bence çünkü siyasette seçimler yapıldıktan sonra seçilen herkes milletimize hizmet etmek için o koltuklara oturuyorlar. Yok, eğer öyle olmazsa bu memlekette farklı sorunlar ortaya çıkar.

Çünkü vekiller bu şekilde olmazsa Belediye başkanları da siyasi olarak bir partinin üyesi sadece üyesi oldukları parti mensuplarına hizmet etmeleri düşünülebilir mi.? Onun için vekillerde seçildikten sonra Milletin tümünün vekilleri olmalı ama Hasip Kaplan’ın yaptığı hareket Hem milletimize hakaret hem de ülkemiz insanının kritik dönemlerden geçtiği bu günlerde tehlikeli bir davranış ve insanları tahrik edici unsurlar barındırması açısından sözleri oldukça düşündürücü,bu bağlamda insanımızın mantık çerçevesinde düşünerek seçtiği insanlara kendisini temsil yetkisi verdiği insanları biraz araştırarak seçmesi gerektiğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum.

Elbette zaman zaman ekranlarda bazı tartışmalara şahit oluyorduk ama beklide birçoğumuz böyle saçmalığa ilk defa şahit oluyoruz, benim anlamadığım bir konu daha var hala bu bizleri yönetmeye talip olanlar neden bu dokunulmazlık lar konusunda bir adım atmazlar neden bu konuda bu millete verdikleri sözleri yerine getirmezler çünkü bu tür sıkıntılar ve benzeri sıkıntılar hep vekilse yanına kar kalıyor ve istedikleri şekilde davranabiliyorlar.

Burada siyasi görüşünüz ne olursa olsun kim olursanız olun yaptığınız bir hatanın ve suçun söylemin cezasını çekiyorsanız asıl olan millet değimli? O zaman Milletin vekili ise yaptığın hiçbir şeyden dolayı bu ülkede eğer ki istediği şekilde davranma hakkına sahip oluyorsa bu manzaraları daha çok görmek zorunda kalabiliriz temennim o dur ki bunu bizlerin gördüğü gibi meclis de ki vekiller de görebilirler. 

Makam ve mevkisi ne olursa olsun kimsenin bu ülkede huzuru bozmaya ve insanlar arasına nifak tohumları ekmeye ve insanımıza örnek olması gereken kişilerin de milletimize kavgacı bir görüntü vermeye ve milletimize haksızlık etmeye hakları olmasa gerek.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem