17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

AK Parti Gücünü Zayıf Muhalefetten Alıyor

Hayrullah Demiray

09 Aralık 2011 tarihli yazısı

 

Türkiye siyasetin de yerel seçimlerin hareketliliği şimdiden başlamış durumda Türkiye’de kimileri AK Partinin siyasette bundan daha uzun soluklu olmayacağını yapılan kongreler süreci ve yerel yönetimlerin zaman zaman yaptıkları hataların bunun en büyük sebebi olacağını düşünseler de ben bunu düşünenlerle ayni fikirde değilim bunun da belli başlı sebepleri var.

Birincisi Türkiye de Şuan ki Muhalefet Güçlü olmaması bunun en büyük sebebidir partilerde her şeyden önce lider faktörü çok önemli buda bugünkü haliyle Muhalefetin güçsüz olduğunu ve kendi içerisinde bile kendiyle kavga eden bir muhalefet AK Parti’yi aksine daha da güçlendiriyor.

İkincisi Türkiye’de şimdiye kadar kimsenin konuşmaya cesaret bile edemediği konular bugün tartışılır duruma geldi ve herkesin daha farklı beklentileri var.

Üçüncüsü Çetelerle Mücadele bu dönemde hız kazandı ha tam anlamıyla bitirilebildi mi orası tartışılır ama insanların bugüne kadar canına tak etmiş bazı konuların giderilmiş olması bunda en büyük etkenlerden birisi.

Dördüncüsü bu dönemde bazı kararların altına imza atılırken belki de kimileri acaba halkımız buna ne der bundan dolayı oy kaybeder miyiz diye bakılan bazı olaylarda Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ve hükümet üyelerinin kararlı adımları AK Parti’nin oylarının artmasına sebep oluyor.

Birde belkide bazılarının fazla görmediği ve belkide göremediği AK Partinin gelecekle ilgili yaptığı ve uygulamaya koyduğu Strateji si büyük olasılıkla etkisini gösterecek çünkü şimdiye kadar yapmış olduğu stratejiler sayesinde Rakiplerine hep çalım attı ve galip çıktı.

Daha öncede sizlerle paylaşmıştım AK Partinin güçlü olması kendi çalışması kadar Muhalefetin kendi içerisinde sürekli kavga etmesi ve entrikalar la uğraşması neden diyecek olursanız sürekli olarak kendi içinde ki muhalefet hiç ama hiç bitmemesi.

Daha belki de sayabileceğimiz birçok neden var zaman zaman Başbakanın ve Hükümet üyelerinin Avrupa da ve diğer ülkelerde yaptıkları ufak davranış ve hareketler bile insanların dikkatinden kaçmıyor ve bu da seçim de çok fazla işe yarıyor belki kimilerine göre çok fazla önemsenmeyen ve görünmeyen bir etkende olsa bence bayağı etkili oluyor.

Bunun yanında Şimdi den belli senaryoların bile gündeme gelmesi Belki de AK Partinin şansı neden derseniz sürekli olarak gündemde kalmayı başarabiliyor ve seçime yaklaşık iki yıldan fazla olmasına rağmen farkında olmadan seçim startını vermiş olması da AK Parti’ye büyük puan kazandırıyor.

Olası bir seçime her zaman hazır olunmasını getiriyor ve buda sandıklara olumlu yansıyor.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem