17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

AK Parti Başiskele'de Kongre Öncesi

Hayrullah Demiray

08 Aralık 2011 tarihli yazısı

AK Parti Başiskele İlçe deki sessizlik devam ediyor. Buda insanların aklına farklı soru işaretleri getiriyor. AK Parti Başiskele İlçe Başkanlık seçimleri yaklaşmasına rağmen diğer ilçelerdeki gibi hareketlilik göze çarpmıyor yoksa budurum ‘’AK Parti Başiskele de fırtına öncesi sessizlik mi? ’’ diye yorumlanıyor. Mevcut İlçe Başkanı Mehmet USTAOĞLU da hala sessizliğini koruması farklı senaryolar mı var sorusunu akıllara getiriyor.

Başiskele ‘ nin diğer ilçelerden farkı AK Partinin ileri gelenleri Başiskele’de ikamet etmesi beklide diğer ilçeler gibi fazla karışık durumların olmamasının beklide en büyük sebebidir.

Bu süreç zarfında Mehmet ÖZTÜRK’ün adaylığını açıklaması ve daha sonrada genel merkezin mevcut ilçe başkanıyla yola devam etmek istemesinden sonra her hangi bir şekilde yorum dahi yapmaması hatta ilçe de kadın kolları içerisinde ki rahatsızlıkları bile olumlu bir havaya çevirmek için parti için hareket etmesi kimileri tarafından her ne kadar farklı yorumlansa da kimileri tarafından da takdirle karşılanmıyor değil.

Merak edilen konuların başında gelen konulardan bir tanesi de ilk başlangıçta bu kadar hareketli olan ilçelerin başında gelen Başiskele’ nin şuana  dek her hangi bir şekilde kimsenin yorum yapmaması şu soruyu da akıllara getirmiyor değil acaba son dakika farklı gelişmeler mi olacak.?

Yoksa Başiskele’de liste konusunda neler yaşanacak bu konuda bir şeyler mi düşünülüyor ve mevcut ilçe Başkanı ve tek listeyle seçime gideceği kesin gözüyle bakılan Mehmet USTAOĞLU ‘ nun bu süreçte nasıl bir tavır sergileyeceği ve partinin seçimlerde en yüksek oy aldığı ilçenin ilçe başkanı olarak nasıl bir tavır sergileyeceği doğrusu merak edilen konuların başında geliyor.

Şayet yeni den ilçe Başkanı olması durumunda ise yönetimle ilgili daha önce eleştirilen belli başlı tavırlar sergilenecek mi yoksa daha uzlaşmacı ve daha farklı şeylerin yapılacağı bir yönetim ve beklentilerin ve gelişmelerin daha aktif halemi getirileceği yoksa eski yönetim tarzı aynen devam mı edilecek buda kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Son dönemlerde Mehmet USTAOĞLU birazda olsa eski tarzından farklı bir yol izleyeceği ve gösterdiği tavır ve davranış en azından şimdilik bunu gösteriyor.

Bence kimilerine göre Mehmet ÖZTÜRK’ün sessiz kalması kimileri tarafından her ne kadar eleştirilse de bence taktir edilecek bir hareket sergiliyor çünkü bazen insanlar kendi hırslarına yenik düşmemeliler bulundukları kurumun menfaatlerini kendi menfaatlerinin üstünde tutabilmeliler ve bence Mehmet ÖZTÜRK’ün bu hareketi de bunu gösteriyor ve gelecekte Mehmet ÖZTÜRK’e belki de ilçe başkanlığından daha büyük yararlar sağlayacağı bence mümkündür ve olası bir durumda bunun faydasını görecektir.

Mehmet USTAOĞLU nun da bu durumda nasıl bir liste çalışmasıyla gelecekte yaşanabilecek kırgınlıkların önüne geçmesi doğrusu merak konusu

Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem