21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Spor'da Şiddet

Hayrullah Demiray

07 Aralık 2011 tarihli yazısı

 

Son günlerde en çok tartışılan konulardan bir tanesi de muhakkak ki futbolda şiddet yasası yıllardır hep söylenir maçlar satıldı. Futbolla çok fazla ilgili biri olmamama rağmen futbolda dönen olayları çoğu zaman duymayan kalmamıştır.

Ama en son bir yasa çıkarıldı ve bu yasa uygulamaya konduktan sonra kimilerine göre doğru kimilerine göre yanlış bir operasyon yapıldı. Futbolda şiddet yasası devreye girmiş oldu mahkeme de yargılama süreci devam ediyor.

Bizim bu konuda yorum yapmamız doğru olmaz çünkü ülkemizde bilende bilmeyende her konuda zaten yeterince yorum yapıyor. Ülkemizde siyasetçiler bir çok konuda uzlaşamazken nasıl olduysa bu konuyla ilgili yasa teklifini meclisten geçirip Cumhurbaşkanına sundu. Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL de bu yasayı inceledi ve veto hakkını kullandı. Meclise geri gönderdi. Şimdi gözler mecliste tekrar üzerinde değişiklik yapılır mı yoksa aynı şekilde gerimi gönderilir yoksa rafa mı kaldırılır o meclisteki Milletvekillerinin işi.

Benim merak ettiğim neden sürekli olarak bazı konularda yanlış düşünmeye sebebiyet vermeden bir çok şey acele yapılmasa olmaz mı.? Yada yapılan işlerin arkasında durulsa ya insanlarımızın da Adalete ve Meclise olan güvenini sarsmasak insanların kafalarında soru işaretleri oluşturmasak olmaz mı.?

Ülkemizde bu güne kadar bir çok konuda yapılan yanlışlıklar ve atılan yanlış adımlar insanların yıllarca mağdur olmalarına ve haksızlığa uğradıkları da malumunuzdur. Bence ülkede herkes kanunları kendi düşüncelerine göre yorumlamaktan vazgeçmeliler onun içinde Acilen yeni bir Anayasa ve geniş katılımlı bir Anayasa artık kaçınılmazdır diye düşünüyorum.

Ülkemizin Ekonomik Sosyal Kalkınmasının yanında Hukuk Alanında da mutlaka önemli adımların atılması gerekmektedir bu meclis eğer ki uzlaşmayla bu yeni Anayasayı yapamazsa insanlarımızın siyasete olan güveni azalacaktır bence siyasilerin bunu doğru okuması ve doğru algılaması gerekmektedir.

Şiddet yasası sadece bugünlerde gündemde olan bir konu olduğu için buna benzer bir çok konuda kalıcı ve sürekli değişikliğin olmadığı bir adımın atılması bence en doğru yoldur. Kalıcı çözümlerin ve adımların atılması ve ülkenin her bireyin hakkına sonuna kadar saygı gösteren ülkenin birlik ve bütünlüğünü koruyacak ve ülke insanının refah seviyesini yükseltecek şahsi kanaatlere açık olmayacak yeni kanun ve kurallar konulması herkesin üzerinde mutabakat sağladığı ve ülkenin menfaatleriyle bireyin menfaatlerini her zaman çakıştırmayan kalıcı bir anayasa yı bu ülke insanları hak ediyor.

Mutlu ve huzurlu bir neslin gelecekte daha mutlu olabilmesi bugün yaşadığımız bazı sıkıntıların yarında yaşanmaması için bu günden bunları bizlerin başarması gelecek nesillere daha mutlu ve huzurlu bir ülke bırakmak bence herkesi ortak arzusu ama şu da bir gerçek bilen bilmeyen herkes her konuda yorum yapmaktan vazgeçmeli.

Saygılarımla….

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem