21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İl Başkanı Civelek ve AK Parti

Hayrullah Demiray

04 Aralık 2011 tarihli yazısı

 

Son günler de ilimizin en büyük gündemlerinden birisini AK Parti’nin ilçe seçimleri farklı şekillerde hep tartışılıyor dolayısıyla akıllara farklı beklentiler ve farklı söylemler oluşmaya başladı.

Parti içerisinde yerel seçimlerde çok daha farklı çekişmelerin yaşanacağının sanki şimdi gelişen olaylar habercisi gibi bu kanıya nereden vardın derseniz gazeteci olmak sadece bence yazı yazmak değil siyaseti ekonomik gelişmeleri ve halkın diğer konulardaki görüş ve düşüncelerini de analiz edebilmek için tüm olayları yakından takip etmek gerekiyor. Bu bağlamda bende her görüş ve düşüncedeki insanlarla zaman zaman sohbet edip olayları tüm yönleriyle ele almak istiyorum.

Kocaeli’de  AK Parti Siyasetini yönlendiren bana göre dört isim var birincisi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, ikincisi Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, üçüncüsü AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri ve İl Başkanı Mahmut Civelek yalnız bu dönemde hepsinden daha fazla Mahmut Civelek in yıpranması doğal neden diyecek olursanız sayın Ergün sadece olaylara yaklaşımı ve tarzı itibariyle ve konumu itibarıyla da başka bir yaklaşım gösteriyor.

İnsanlar pek diyaloga ve polemiğe giremiyor. Konum itibarıyla Büyükşehir belediye Başkanı Sayın Karaosmanoğlu’na da ulaşmak bu tür diyaloglara girmek biraz zor. Sayın Işık’ın da teşkilatlarda oldukça güçlü olduğu bilinen bir gerçek geriye bütün her şeyin ulaşılabilen makam ve her an bu konuların muhatabı durumunda olan bir kişi kalıyor oda sayın il başkanı Civelek bu durumda tabidir Mahmut Civelek bira yıpranması tabi doğaldır.

Bu süreçte birileri olayları doğru okuyamadıklarını bence anlayacaklar neden diyecek olursanız AKP içerisinde bir bağlılık geleneği hakim. Neden diyecek olursanız herkes Recep Tayyip Erdoğan’a çok bağlı ve bu durumda da bazı şeyler genel merkeze Başbakan tarafından deklere ediliyor ve orada uyguluyor ve parti içerisinde bir başkaldırı yada olumsuz bir durum en azından Başbakan bu partinin başındayken her han ki farklı bir durum söz konusu bile değil burada bazıları il başkanı Mahmut Civelek’in yıpranmasını fırsat bilerek belki de özellikle Mahmut Civelek üzerinden farklı şeylerin peşin de koşanlar gün gelir bugünü göreceğiz yanıldıklarını anlayacaklar neden diyecek olursanız bugün ilimizde olan biteni Ankara daha farklı görüyor.

Çünkü bu durumda il başkanı bence tek liste demesi kendi görüşü değil genel merkezin isteği olduğu için uyguluyor yarında bence bu konuda farklı beklentileri olanlar il başkanlığı döneminde de genel merkezin bu tavrını daha net anlamış olacaklar.

Bence bugün parti içerisinde farklı beklentilerle aday olanlar ve hiçbir şekilde geri adım atmayanlar hiçbir konuda kabul görmeyecek ve AKP’deki siyasi geleceklerini hiçe saydıklarının farkına varacaklar.

Bekleyelim görelim

Saygılarımla

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem