21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hizmette Kararlılık Ödül Kazandırdı

Hayrullah Demiray

03 Aralık 2011 tarihli yazısı

 

Başiskele Belediyesi elde ettiği özgüven nedeniyle KALDER’e başvurarak kalite belgesinin ilkini önceki gün aldı. Yeni başlayan ve bunun devam edeceği Başiskele Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Ayaz tarafından belirtiliyor.

 Yaklaşık 2,5 yıl önce kurulan bir Belediye’nin açıkçası böyle bir cesaret göstermesi önemli işlerin daha kaliteli ve hızlı bir şekilde belgelerle yürüyeceğinin bir göstergesidir. Bundan sonraki süreçte de birçok işte Başiskele Belediyesi diğer belediyelere örnek ve öncü olacak.

Burada esas olan hizmetlerin halka daha güzel ve zamanında ulaştırılması yapılan çalışmaların vatandaşın menfaatine olacaksa elbette bu güzel ve anlamlı bir hediye bizler basın olarak ve Başiskele ‘nin tek gazetesi olma özelliğimizden yola çıkarak yapılan çalışmaların en yakın takipçisi olacağımızı bir kez daha belirtmek isterim.

Bu belge tabiî ki önemli yapılan çalışmaların daha doğru bir şekilde yapılması konusunda elbette bir şeyler olacaksa bizlerde vatandaş olarak bunları takdir ederiz. Ama bu iyi şekilde hizmetlere yansıyacak ve vatandaşların işlerinin yürütülmesi ve işlerinin hızlanması konusunda bir nebze de olsun yarar sağlayacaksa ve bundan Başiskele halkı faydalanacaksa bundan herkes mutluluk duyar.

Elbette bu ve benzeri konularda belediyelerin yapmış olduğu çalışmalar diğer belediyeler ve kurumlar için örnek teşkil ediyor. Geçmişte Resmi kurumlar bu tür şeylere pek önem vermezlerdi. Devlet kurumları da artık o eski yapılarından uzaklaşıp Özel kurumlar gibi vatandaşlara verdikleri hizmetlerin kalitesini arttırmak için hem çalışmalarını genişletiyorlar hem de bu konuda daha kararlı adımlar atıyorlar.

Bu belgenin alınması mutlaka farklı açılardan değerlendirilebilir ama ben 2011 yılında bu belgeyi alan bir ilçe belediyesi bizim ilimizden ve bölgemizden olması ve bu konuda emeği geçen herkese teşekkür etmek isterim. Halkın faydasına yararına olabilecek her türlü işi akışlar halkın zararına olan işleri de yerden yere vururuz çünkü bazı şeyler kişisel değil kamu yararına olan işlerdir.

Artık bölgemizde oluşan yeni ilçe olan belediyelerin bu tür oluşturdukları konseptlerle ve yapacakları yeni çalışmalarla kent mantığının yerleşmesi için atılmış birer adımdır bu konuda yeni ve kalıcı işler yapılarak kişilere değil geleceğe yatırım yapılacağı inancındayım.

Kişiler eserleriyle ve yaptıkları hizmetlerle anılacaklardır bu nedenle de bazı yapılan işler kişilerden çok kurumlara yarar sağlıyorsa bunu bireysele indirgemeden olaylara farklı bir vizyondan bakmak ve o çerçevede değerlendirmek gerekir bu konuda Başiskele belediyesinin atmış olduğu adımda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem