22 Temmuz 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

AK Parti'de Siyaset Yapmak

Hayrullah Demiray

01 Aralık 2011 tarihli yazısı

 

Bugün Kocaeli nin en önemli gündem maddelerinden bir tanesi AK Partinin kongreler süreci ve bu süreçte herkes mutlaka bir şeyler söylüyor. Esas olan neler söylendiği değil nasıl bir yol izleneceğidir.

Bundan sonraki süreçte parti içerisinde tabiri caizse bir başkaldırı ve ilimizdeki partiyi idare edenlere ya da perde arkasında bu konuya yön verenlere karşı bir şeyler yapılabilirimi? Yâda bu süreçte isim yapıp bir yerler de kendilerine yer bulmak isteyen insanlar da muhakkak çıkıyor ama bu konuda AK Partili yöneticiler pek pes etmeyeceğe benziyor.

Diğer yandan parti içerisi demokrasinin bunlara müsaade etmeyeceği konuşuluyor kimilerine göre AK Parti de aynen CHP de olduğu gibi kongreler partisi olur diyenlerde var. Geçmiş dönemlerde örnekleri yaşanan tıp ki ANAP ta olduğu gibi Genel Başkanın başta olmadığı süreçte ise partinin zor duruma gireceği ama buna karşın AK Parti dinamikleri ise buna asla müsaade etmeyecekleri, bu süreçte parti içerisinde bu tür davranışlarda bulunan insanların kesinlikle daha sonra asla hiçbir konuda değerlendirmeyip eriyip gidecekler ve parti dinamiklerin işleyeceğini ve bu konuda yapılması gereken her şeyin yapılıp 2023 vizyonunun yakalanmasını kim engelliyorsa bu konuda asla ve asla bu parti için önemli olduğu ve daha önce örnekleri yaşanmış olan bütün deneyimlerden ders alındığı aynı hataların yapılmayacağı özellikle vurgulanmaktadır.

Ama diğer yandan da parti içerisinde Büyük etkinliği olan aslında partinin her zaman görünmeyen kahramanları diye adlandırılan kadın kollarının birçok konu da rahatsız oldukları da aşikâr bazıları bu olan gelişmelerden memnun olsa da bir kısmı bu durumlardan rahatsız parti içerisindeki kadın kollarının çalışmaları herkes tarafından takdir edilirken işlev olarak ta herkesin kadın kollarının çalışmalarından partiye çok büyük yarar sağladığı dillendirirken bu konularda onların görüş ve düşüncelerine fazlaca alınmadığı da konuşulan konular arasında yer alıyor.

Yerel seçim süreci yaklaşık olarak bir yıl sonra başlar muhtemelen bu konuda nasıl bir etki eder bu durum Ak Parti de bilinmez hele hele bazı belediye başkanlarıyla ilgili farklı söylemler dillendirilirken birde bunun üstüne parti içerisinde denge kurulmaya çalışılırken parti içerisinde huzursuzluk meydana gelmekte ve herkes kendi ekibinin bir yerlerde olmasını istemesi ve her geçen gün bundan cesaretle bir başkasının aday olarak çıkması da parti içerisinde uzun süreden beri yaşanan ve dillendirilmeyen gürültünün habercisi gibi.

Belki de kim bilir bu gelecekte fırtınanın kopacağı günler için öncesinde partinin iç dinamiklerini harekete geçirip bu konularda önlem alması ve olası muhtemel yerel seçimlerde huzursuzluğa önlem almış olacak.

Hele bugünlerden daha seçim yaklaşmadan bazı ilçelerde şimdiden belediye başkan adayları isimleri konuşulmaya başlandı bile.

Gün doğmadan neler doğar bilinmez bekleyip görelim…

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem