23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Başiskele İnsan Hakları Kurulu

Hayrullah Demiray

30 Kasım 2011 tarihli yazısı

 

İnsan hakları muhakkak ki önemli bir konu ve bu konuda ilçelerde yapılan çalışmalarla alakalı dün Başiskele Kaymakamı Sayın Ali Partal Başkanlığında siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de yer aldığı toplantıya Başiskele de yayın yapan tek gazete olan Bizim Yaka Gazetesi’ni temsilen de şahsım davet edildim. O toplantıda seve seve yer aldım.

Bu kurul ilk toplantısını yaptı ve bundan sonra her ay bu toplantılar devam edecek. Bu kurula ilçedeki her alandan insan haklarının ihlal edildiğini düşünen herkes başvurabilecek, hangi konuda haksızlığa uğradığını insanlar düşünüyorsa bir dilekçeyle Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü’ne başvura bilecekler.

Bence ilçe olmanın tüm gerekleri gibi bu konuda da gereken adımların atılması konusunda göstermiş oldukları hassasiyet ten dolayı Kaymakam Sayın Ali Partalı tebrik ediyorum. Aynı zamanda bu konu bence çok önemli konulardan bir tanesi insanlar zaman zaman bazı konularda haksızlığa uğradıklarında tarafsız bir gözle bakan tarafsız olan bir kurul tarafından olayların değerlendirilmesi çok önemli bir adım olur.

Bu konuda 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanacak ve Başiskele’ de okullar da da bu konunun gerektiği şekilde anlatılabilmesi açısından bu konuda özel bir program yapılacağı ve Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü tarafından yapılacak bu program bence amacına ulaşacaktır

Kurumların gereken fedakârlığı gösterip bu konuda herkesin üzerine düşeni yapacağı inancındayım çünkü bence zaman zaman gözümüze fazla çarpmayan ama her zaman ihtiyacımız olan birçok konun insan hakkıyla alakalı bir şey ve hemen hemen bugün olmasa da yarın herkesin muhakkak bir gün buna ihtiyacı olabilir.

Bizlere düşen görev atılan bu adıma destek verip insan hakları ihlalleri söz konusunda olduğunda erken müdahale edip, büyük bir çoğunluğu elinde bulunduran STK ve Siyasi Partileri bu bağlamda projede görmek önemli bir adımdır.

İlçemizin kalkınması ve insanların kendi hak ve özgürlüklerini bilmesi kadar doğal bir beklenti söz konusu olamaz. Toplantıya katılım gösteren kurul üyelerine başarılar diliyorum.

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem