22 Nisan 2019 Pazartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

ÖĞRETMENLERİMİZ, GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Hayrullah Demiray

25 Kasım 2011 tarihli yazısı

 

   Tüm milli eğitim camiamız ve öğretmenlerimiz, bu güzel ülkede, yarınlarda bütün güzellikler sizlerin sayesinde daha da güzel olacaktır.

  Sevgili öğretmenlerimiz belki de onlar bu güzel ülkemizin en fedakâr, en cefakâr insanları. Hepimiz üzerinde belki de en çok onların emekleri vardır, bizleri hayata hazırlarken onlar her türlü zorluğa ve olumsuzluğa rağmen kendilerinden zaman zaman fedakârlık edip bu ülkeye birer faydalı insanlar olalım diye gayret gösteren ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan o büyük insanlar öğretmenlerimiz için sadece bir gün yeterli mi, bence değildir.

İlkokuldan başlayıp hayatın tüm alanlarında gösterdiğimiz başarılarda o güzide insanların payı büyük bence onlara gereken saygıyı göstere biliyormuyuz bilmem ama sadece bildiğim bir tek şey var. 

Bir şeyleri öğretmek için bazen bizlere rağmen gayret gösterirler bazen bizler evde birkaç çocukla baş edemezken onlar hiç bıkmadan usanmadan bazen 30, bazen de 50 kişiyle bir anada uğraşmak zorunda kalıyorlar.

Belki diyeceksiniz işleri ama dünyanın neresinde olursanız olun eğitim ve öğretim konusunda attığımız her adımda öğretmenlerimizin payı büyük.

Eğitim camiasının elbette sorunları var bütün kesimler gibi ama ben diğer kesimlerden ziyade öğretmenlerimizin sorunlarıyla biraz daha fazla ilgilenilmesinden yanayım. Neden diyecek olursanız; bir bina inşasını düşünün o binanın sağlam olabilmesi için hem malzeme iyi olması hem de usta iyi olması gerekir ki, sonuçta iyi bir yapı ortaya çıksın. Eğitimde de eğer siz eğitimcinin kafasındaki soru işaretlerini gidermezseniz iyi bireyler yetiştirmesini bekleyemezsiniz bu yönüyle de eğitimcilerin yani öğretmenlerimiz konusunda gereken hassasiyeti herkesin göstereceğinden hiç şüphem yok.

Siyaset üstü bir kurumdur eğitim öğretim onun içindir ki öğretmenlik her şeyden önce bu yönüyle de önemli bir görevdir. 

Bu konuda Hazreti Ali (R.A) Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum sözüyle bir şeyler öğretmenin ne kadar önemli olduğunu ve Kuran-I Kerim’in de ilk emrinin, oku olduğunu hepimiz bilmekteyiz. O zaman bütün öğretmenlerimizi bu kutsal görevi ifa ettikleri için onları bir kez daha minnetle ve sevgiyle bu güzel ve özel günde sevgiyle hürmetle gönülden tebrik ediyor ve ellerinden öpüyorum.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi