22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

Rahvan Atlarda büyük heyecan yaşandı

Rahvan Atlarda büyük heyecan yaşandı
Spor Yazdır

Gölcük Belediyesi Geleneksel Rahvan At Yarışları 16.Gölcük Koşusu, büyük ilgi ve katılımla Rahvan At Bakım ve Konaklama Tesisi Koşu Pisti'nde yapıldı. 10 kategoride yapılan yarışlara toplamda 152 at katılırken, büyük heyecan yaşandı. Altın Kemer mücadelesinde büyük çekişme yaşanırken, Mustafa Küçükmeral’in atı 1'inci geldi

Gölcük Belediyesi ve Gölcük Değirmendere Rahvan Atçılar Kulübü iş birliğiyle yapılan Gölcük Belediyesi Geleneksel Rahvan At Yarışları 16. Gölcük Koşusu büyük ilgi ve katılımla Rahvan At Bakım ve Konaklama Tesisi Koşu Pisti’nde yapıldı. Altın kemerli baş at yarışları ile beraber, 10 kategoride yapılan yarışlara, toplam da 152 at katıldı. 

 

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR BÖLGESİNDEN GELEN ATLAR YARIŞTI 

Yarışlarda Van, Bolu, Eskişehir, Ankara, İzmir, Ödemiş, Turgutlu, Kütahya, Nazilli, Bursa, Konya, Afyon, Kars, Gölcük, Değirmendere gibi Türkiye’nin her bölgesinden at sahibi yarış tutkunları yer aldı. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in ev sahipliğindeki yarışları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, MHP Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman,  Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Muzaffer Çintimarbelediye meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları ve yöneticileriyle, çok sayı da davetli at yarışı tukunu takip etti. 

 

,

 

SEZER: “BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ” 

Yarışmalar öncesinde açılış konuşması yapan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “16.sını düzenlediğimiz Geleneksel Rahvan At Yarışları Gölcük Koşusuna hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Rahvan at yarışları bizim ata sporumuz. Aslında sadece ata sporu demek rahvan at yarışı için kifayetsiz kalır. Ecdadımızın Viyana önlerine kadar gitmesini sağlayan daha da öncesinde Orta Asya’da bu bölgelere gelmesini sağlayan bu mübarek hayvanlardır. Şuan bu sporu yaşatan sevgili yarış sever, at sahibi hemşehrilerimiz ve vatandaşlarımız da bu ruhun, bu geleneğin yaşamasını sağlamaktadır. Dolayısıyla bizde buna karınca, kararınca katkıda bulunabildiğimiz için büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yıl 16.sını düzenliyoruz. 2 yıl üst üste yarışı kazanan at sahibi altın kemer sahibi olacak. Yarışlarımız bu yıl heyecanlı bir şekilde geçmesi söz konusu, Türkiye’nin dört bir tarafından son derece iyi atlar buraya geldiler. Ben tüm yarış severlere iyi seyirler diliyorum. Kazasız belasız güzel bir yarış olmasını diliyorum” diyerek alkışlar arasında konuşmasını tamamladı.  

 

218A0890

 

YARIŞLAR ÇOK ÇEKİŞMELİ GEÇTİ 

Serin bir Pazar gününde, kalabalık bir izleyici kitlesinin takip ettiği yarışlar, çok çekişmeli geçti. Baş atlar da Mustafa Küçükmeral’in atı 1.gelirken, kupasını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak’ın elinden aldı. Eğer gelecek yılda 1.gelirse altın kemeri kazanmayı hak kazanacak. Geçen yılın şampiyonu Ayvaz Çamdeviren ise 2.gelerek altın kemeri kazanamadı. Diğer dereceye giren atlara ise kupaları protokol üyeleri tarafından taktim edildi. 

DERECEYE GİREN ATLAR 

 

BAŞ ATLAR 

1-Mustafa Küçükmeral - Konya 

2- Ayvaz Çamdeviren – Nazilli 

3-Cengiz Cenk - Menemen 

 

BAŞALTI ATLAR 

1-Hüseyin Elbir - Afyon 

2-Zafer Çavuşoğlu - Gölcük  

3-Ali Dedeoğlu - İzmir 

BÜYÜKORTA ATLAR 

1-Aşçi Halil İbrahim - Kütahya 

2-Mehmet Yıldız - İzmir  

3-Akif Uyar - Maraş 

 

KÜÇÜK ORTA ATLAR 

1-Ferhat Tak - Kütahya  

2-Dr.Burhan Çeçen - Gölcük 

3-Ömür Menç - Buca 

 

4LÜ TAYLAR 

1- Hasip Turan - Ödemiş 

2- Uğur Belkış – Kütahya   

3- Ferhat Filiz - Bursa 

 

3LÜ TAYLAR 

1- Mahmut Genellioğlu - Afyon 

2- Alper Boz - Gölcük 

 

İKİLİ TAYLAR 

1-Ali Dedeoğlu - Menemen 

2- Ünal Güçlütürk - Kütahya 

3- Mehmet Çavuşoğlu - Gölcük  

 

KÖYLÜ DÖRTNAL 

1- Engin Kesdoğan - Gölcük 

2- Engin Kesdoğan - Gölcük 

3- Ali Devir - Bursa 

 

DESTE 

1- Zait Oruç - Bursa 

2- Zait Oruç - Bursa 

3- Mehmet Barut  - Bursa 

 

İTHAL B 

1-Fatih Atabey – Konya 

2-Mehmet Kavun- Konya 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem