22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

Akar, Gebze Belediyesi'nin araçlarına dikkat çekti

Akar, Gebze Belediyesi'nin araçlarına dikkat çekti
Siyaset Yazdır

Haber

Kocaeli’deki belediyelerin borçlarını mercek altına alan CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gebze Belediyesi'nin borçlarına ve kiralamış oldukları binek araçlara dikkat çekerek "Gebze Belediyesi gırtlağa kadar borç içindeyken araç saltanatına devam ediyor" dedi

Yerel seçimler sonrasında özellikle AK Parti’den CHP’ye geçen belediyelerin borçları gündeme gelirken, seçim sonrasında CHP’ye geçen belediyelerin araçlarına dahi haciz işlemi gerçekleşmişti. Kocaeli’deki belediyelerin borçlarını mercek altına alan CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gebze Belediyesi'nin borçlarına ve kiralamış oldukları binek araçlara dikkat çekti. 2018 yılı sonu itibari ile Gebze Belediyesi’nin borcunun 429 Milyon TL olduğunu belirten Akar, AK Parti’den CHP’ye geçen belediyelerde araçlara dahi haciz işlemlerinin başladığının altını çizerek "Gebze Belediyesi gırtlağa kadar borç içindeyken araç saltanatına devam ediyor" dedi.

 

AKAR O ARAÇLARIN PEŞİNDE

Gebze Belediyesi'ne kiralamış oldukları binek araçları soran Akar, aldığı cevapta kiralık araçlardan yalnızca binek araçların sayısının 3 Müdürlük için 82 olduğunu ve bunlara ödenen tutarın sadece 2018 yılı için toplam 2 Milyon TL’ye yakın olduğunu söyledi. Akar, Gebze Belediyesi'nin yalnızca Destek Hizmetleri Müdürlüğünün 69 binek araç kiralamasının düşündürücü olduğunu belirterek borç içinde yüzen bir belediyenin bu saltanattan vazgeçmeyerek 35 ayda Destek Hizmetleri Müdürlüğünün bu binek araçlarına 4 Milyon 110 Bin TL ödemesinin israf olduğunun altını çizdi.

GÖNÜL DEĞİL İSRAF BELEDİYECİLİĞİ

Gebze Belediyesi'nden bu kiralık araçların kimlere tahsis ettiğini ve hangi marka ve modellerde olduklarını soran CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, bu konunun takipçisi olacağını söyledi. Diğer belediyelere de aynı soruları yönelten Akar tablonun AK Parti belediyelerinde değişeceğini düşünmediğini, AK Parti’de israfın Saraydan başlayıp en küçük belediyelere kadar sirayet eden bir gelenek haline geldiğini söylerken "Onların 'Gönül değil İsraf Belediyeciliği' yaptığının örneklerini de CHP olarak kazandığımız belediyelerde ne yazık ki görüyoruz. Hatta iktidar ortağı MHP’li yeni başkanlar bile AKP’den aldıkları belediyeler için enkaz devraldıklarını rahatlıkla söyleyebilmektedirler" dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem