24 Ağustos 2019 Cumartesi
Bellona

Şimdi maskeli, makyajlı siyaset başladı

Şimdi maskeli, makyajlı siyaset başladı
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti İzmit İlçe 61’inci Danışma Meclisi’nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Sinsice bir plan ortaya koydular. Siyasetin dili değişti farkındaysanız. Ben buna maskeli siyaset başladı diyorum. Makyajlı siyaset yapıyorlar. Maskeyi takmışlar, makyajı yapmışlar” dedi

AK Parti İzmit İlçe 61’inci Danışma Meclisi, önceki akşam Kadıköy Düğün Salonu’nda yoğun katılımlı bir şekilde gerçekleştirildi. Toplantıya Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, Cemil Yaman, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, İl eski başkanları Mahmut Civelek ve Şemsettin Ceyhan, İzmit İlçe eski Başkanı Hasan Ayaz, Belediye Meclis üyleri, İlçe yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.  

 

IMG_3835

 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ  

Danışma meclisinde ilk olarak kürsüye çıkan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Seçim süreci boyunca gecesini gündüzüne katarak yoğun bir şekilde çalışan gençlik kollarımıza, mahalle başkanlarımıza, kadın kollarımıza, ana kadememize, ilçe teşkilatımıza, partililerimize çok teşekkür ediyorum. Seçim sonrası ilk olarak mahalle toplantılarımızı gerçekleştirdik. Seçilip görevlerine başlayan muhtarlarımızı ziyaret ederek kendilerini tebrik ettik. Muhalefet konumunda olduğumuz yerel yönetimler konusunda da yoğun bir şekilde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.  

 

IMG_3844

 

HÜRRİYET’E ÇÖP TAKSİ ÜZERİNDEN YÜKLENDİ 

Güney, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yönelik “Suni kaoslar üreten hanımefendiye de buradan sesleniyorum: Ne yaparsanız yapın gerilimi ne kadar tırmandırırsanız tırmandırın içi boş cümlelerle İzmit’in anlamsız tartışmalar ile 5 yıl kaybetmesine izin vermeyeceğiz. Şu anda heyecanlı olabilirsiniz. Panik yapmayın. AK Parti’den esinlendiğiniz Çöp Taksi projesi gibi bundan sonra da gördüğünüz veya görebileceğiniz projeleri de hayata geçirebilirsiniz” ifadelerini kullandı.  

 

KADINA DEĞER VEREN BAŞKA LİDER YOK 

Ardından İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, “Bizim derdimiz sadece ve sadece ülkemiz ve milletimizdir. Türkiye içerde milletinden aldığı güçle, dışarda daha güç bir nida ile taleplerini anlatmaktadır. Genel Başkanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’la fedakarca yürüdük ve yürümeye devam edeceğiz. Kadına önem veren bir siyasi lider daha yok. Bundan sonraki süreçte karar alma mekanizmalarında daha fazla kadın göreceğiz. Birçok alanda olduğu gibi siyasi alanda da örnek çalışmalara imza atmaya ve kentimiz için de her çalışmaya destek olacağımıza devam edeceğiz. Bu kapsamda Ramazan ayında 250 ihtiyaç sahibi ailemize ulaştık. Bizler üzerimizdeki sorumluluğun her zaman farkında olduk. İnandığımız sürece her şey mümkündür” ifadelerine yer verdi.  

 

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNDE ESKİĞİMİZ OLMUŞ 

AK Parti İzmit Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Soydabaş, “Şu an burada Sibel hanım olsaydı çok daha mutlu olacaktık. İzmit seçim sonuçları bizlere hüzün Kocaelimize de büyük bir üzüntü yaşattı. Aslında muhalefet partisi değiliz. Neticeyi vatandaşımızın tercihi olarak elbette başımızın üstüne koyuyoruz. Gerçekten çok hizmet ettik ama demek ki gönül belediyeciliğinde eksiğimiz oldu. Hata kimde diye sorarsanız hata bende derim. Meclisimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.  

 

MASKELİ SİYASET BAŞLADI 

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Önce yol arkadaşı, sonra yol demişler. Hamdolsun sizin gibi bir yol arkadaşlarımız var. Aynaya bakarak araba kullanılmaz. Sürekli geçmişe dönüp takılmamak gerek. Halkımız bize emanetini teslim etti. Seçimlerden sonra da hiç ara vermeden hafta sonu tatil yapmadan çalışıyoruz. Sinsice bir planı ortaya koydular. Siyasetin dili değişti farkındaysanız. Ben buna maskeli siyaset başladı diyorum. Makyajlı siyaset yapıyorlar. Maskeyi takmışlar, makyajı yapmışlar. Arkadaşlar safları sımsıkı tutun. Hedefte bir kişi var: Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan. Sayın Cumhurbaşkanımızı yıpratmaya çalışıyorlar. Sayın Özal’ı, Erbakan’ı yediler, ama Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yedirtmeyiz” dedi. 

 

IMG_3862

 

YARIN YİNE YALAN HABERLER ÇIKACAK 

Daha sonra AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş“Böyle bir teşkilatın il başkanı olmak gerçekten büyük bir onur. Nihayetinde kurulduğu ilk günden itibaren milletine samimi bir irade ortaya koyarak hizmet etme anlayışı sergileyen bir dava sevdalısıyım. AK Parti dimdik ayakta, yarın da dimdik ayakta olacak. Bu dava bu birliğimiz sürdüğü müddetçe 2023 hedeflerine ulaşacak. Kocaeli teşkilatları 81 vilayette en başarılı teşkilat olarak nam salmıştır. Bu başarının temelinde de teşkilatımızın sağlamlığı var. Her gün yalan haberlerle karşımıza çıkıyorlar. Yarın yine yalan haberler çıkacak. Geçtiğimiz günlerde istişare toplantısındaydık. Neymiş bir milletimiz bir laf etmiş orada. Vallahi de yalan billahi de yalan. Vatandaşımız bizden ne istiyor. Bunu siz bize anlatacaksınız. Hedef 2023. Biz inançlıyız, kararlıyız. Bir tek delik açmayacağız” sözlerini kullandı.  

 

IMG_3822

 

AK PARTİ DAĞILMAYA BAŞLADI DENİLİYOR 

AK Parti Milletvekili Emine Zeybek, “Uzun bir zaman oldu danışma yapmayalı. 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde emek veren tüm teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. Bugün bakıyoruz sahada şöyle bir algı oluşuyor. AK Parti dağılmaya başladı deniliyor. Ülkemizde 1384 il ilçe belde vardır. Yüzde 54’ünü AK Parti kazanmıştır, Cumhur İttifakı değil. Toplam belediyelerin yüzde 71’i Cumhur İttifakı’na aittir. Şimdi soruyorum: AK Parti nerede kaybetmiştir. Aksine güçlenerek yoluna devam ediyor. Şer odakları hiç boşuna sevinmesinler. İzmit’i kaybettik evet. Bunun burukluğunu yaşıyoruz” dedi. 

 

MECLİS ÜYELERİMİZE SÖZ VERMİYOR, HANGİ SIFATLA? 

Devamında Zeybek, “Önümüzde 4 yıl seçim yok. Halkımızın bize verdiği bazı uyarılar, öneriler var. 2023 seçimlerinde ben inanıyorum çok daha güçlü bir şekilde kazanacağız. Özellikle CHP belediyeciliğini gördükten sonra halkımız eyvah diyecek biz ne yaptık. İzmit Belediye Başkanı, dikkat ediyorum. Meclis üyelerimize söz vermiyor. Hangi sıfatla? Size meşru, bize gayrimeşru. Son zamanlarda Gezi Olayları ile başlayan bir süreç var. Son kozları kaldı, bizi içten dağıtmak. Parti kuran kursun” diyerek konuşmasını tamamladı. Daha sonra danışma meclisi basına kapalı olarak devam etti.  

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem