24 Ağustos 2019 Cumartesi
Bellona

2 bin 700 ton BHC'de sona gelindi

2 bin 700 ton BHC'de sona gelindi
Ekonomi Yazdır

Haber

Yaklaşık 40 yıldır Derince Merkim depolarında bekletilen 2 bin 700 ton BHC nin Bertarafında sona gelindi

Ekim 2018'de Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (Ünited Nations Devolepman Programda UNDP) tarafından yapılan ihaleyi Yunanlı firma Polyecogrour kazanmıştı. Yunanlı firmanın Turkiye'deki taşeron firmaları bir süre önce Derince'de BHC'lerin bulundugu Merkim depolamalarinda paketleme öncesi çalışmalar yapmıştı.

 

IZAYDAS TESİSLERİNDE YAKILACAK

Önceki gün İzmit'e gelen UNDP ve Çevre Bakanlığı yetkilileri İzmit'e gelerek BHC'ler hakkında yetkililerden bilgi aldı. Cuma günü de BHC'lerin 40 yıl önce konduğu Derince Merkim depolarında incelemelerde bulunacak, Merkim yetkilileriyle görüşecek. Önümüzdeki haftadan itibaren BHC'lerin bertarafı için paketlenmesi yurtdışına götürülecek. Bin ton kadarı da IZAYDAS tesislerinde yakılacak. Merkim depolarindaki 265 ton kontamine malzeme IZAYDAS tesislerinde yakılarak bertaraf edilmişti.

 

Başlıksız-1

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem