25 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Sosyal Etki Merkezi törenle açıldı

Sosyal Etki Merkezi törenle açıldı
Güncel Yazdır

Gebze Ticaret Odası, Ford Otosan ve Gıda Kurtarma Derneği'nin işbirliği ile hazırlanan ve “Gıdanı Kurtar” sloganı ile Dilovası'nda kurulan Sosyal Etki Merkezi, Vali Hüseyin Aksoy'un katılımıyla hizmete açıldı

Gebze Ticaret Odası, Ford Otosan ve Gıda Kurtarma Derneği'nin işbirliği ile hazırlanan  “Gıdanı Kurtar” Manifestosu ile ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkı yaratacak, israfın engellenmesi ve atığın azaltılması ile kurtarılan gıdaların ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması amaçlanan Sosyal Etki Merkezi'nin açılış töreni, Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi 

 

YOĞUN KATILIM 

Dilovası'nda gerçekleşen törene; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Belma Satır, Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ve Cemil Yaman, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa ÇöpoğluFord Otosan Kurumsal İletişim Müdürü Gonca Sofuoğlu Temiz, Fazla Gıda Ceosu Olcay Silahlı, Gıda Kurtarma Yönetim Kurulu Başkanı Berat İnci ve çok sayıda davetli katıldı. 

 

SOSYAL ETKİ MERKEZİ

 

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda konuşan Vali Hüseyin Aksoy, Sosyal sorumluluk alanında birçok kurumun bir araya gelerek, oluşturduğu çok önemli bir projeyi bugün Dilovası’nda hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İsraf maalesef günümüzde her bölgede yaşanan bir gerçek. İsrafın oluşmaması ve israf olacak ürünlerin ihtiyaç sahibi olacak kişilere ulaştırılması bakımından çok güzel bir model kurgulanarak, bugün Dilovası’nda hayata geçiriliyor. Bu yönüyle gerçekten Türkiye’ye örnek olacak bu projede yer alan gıda ile ilgili bu yönde çalışmalar yürüten çok değerli sivil toplum örgütlerine teşekkür ediyorum" dedi.  

 

EĞİTİMDE DAHA İYİ KONUMDAYIZ 

Devamında Vali Aksoy, "Bu projenin Kocaeli’de hayata geçiyor olması bizler adına oldukça önemli. Hepinizin bildiği gibi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde Sıfır Atık Projesi Türkiye’de başlatıldı. Kocaeli olarak bizler de bu konuda büyük bir hassasiyetle bu çalışmaları destekliyoruz. Bütün kurumlarımız, hatta kurumlarımızın ötesinde birçok özel sitelerde de Sıfır Atık Projesini faaliyete geçirdik. En önem verdiğimiz konuların başında eğitim geliyor. Her yönüyle eğitimin daha üst noktalara taşınması için büyük bir gayret içerisinde çalışıyoruz. Kocaeli’nin eğitim göstergelerine baktığımızda her yıl bir önceki yıldan daha iyi konumdayız. OSB'lerimizle sanayi kuruluşlarımızla meslek liselerimiz arasında protokoller imzalamak suretiyle o okullarımızın daha iyi bir donanıma ve eğitime kavuşmaları konusunda bir çalışma içerisinde olduğumuzu ifade etmek isterim şeklinde konuştu.  

VALİ

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem