22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

Başkan Sezer’den Basın Bayramı mesajı

Başkan Sezer’den Basın Bayramı mesajı
Güncel Yazdır

24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer bir mesaj yayınladı

24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir açıklama yapan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Toplumun, kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin etmek demokratik ülkelerin en belirgin göstergesidir. Türkiye’de son dönemde özgür bir basının oluşmasına çok önem verilmiş, ülkemizin demokratikleşme ve insan hakları alanında kat ettiği büyük değişimin yanı sıra, haber alma ve ifade özgürlüğünde de çok önemli reformlar gerçekleştirilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir' sözü basının önemini ve basın mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu en güzel şekilde ortaya koymaktadır" dedi.

 

"BASIN MENSUPLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİM"

Mesajının devamında Sezer, "Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokrasilerin en büyük güvencesidir. Tarafsız yerel ve ulusal basın kuruluşlarımız, ülkemizin birliğine, beraberliğine, devletimizin bekasına, milli irademize ve demokrasimize kasteden darbe girişimine karşı, halkımızın doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirilmesini sağlamış olup, milli birlik ve bütünlüğümüzü koruyucu tutum ve yayınlarından dolayı her türlü övgü ve takdiri hak etmektedir. Bu düşüncelerle 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlar, ilçemizde ve ilimizde sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine, kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden, ülkemizde muhabirinden genel yayın yönetmenine kadar basın camiasının her seviyesinde hukuk içinde özgür ve tarafsız bir şekilde görev yapan, ulusal ve uluslararası arenada kamuoyunun bilgilenme hakkından yararlanması için gayret eden, bu uğurda hiçbir özveriden kaçınmayan değerli basın mensuplarımıza çalışmalarında başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem