22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona

Hayvan pazarına yoğun ilgi

Hayvan pazarına yoğun ilgi
Güncel Yazdır

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in satıcılarına büyük kolaylıklar sağladığı hayvan pazarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Satış yerlerini büyük çoğunluğunun satıldığı pazara ilk kurbanlıklar 27 Temmuz’da geliyor

Kurban satıcılarıyla ve alıcılarını buluşturacak olan hayvan pazarındaki ön kayıt işlemleri sürüyor. Satıcıların yoğun ilgi gösterdiği hayvan pazarı ilk kurbanlıklarını bekliyor.

 

YOĞUN İLGİ

Modern Hayvan Pazarı’ndaki kurbanlık hayvan satış yerlerinin büyük bir bölümü ile ilgili tahsis işlemlerini gerçekleştirdiğini ifade eden İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri;. az sayıdaki kurbanlık hayvan satış yeri için tahsis işlemlerinin sürdüğünü belirterek, pazarda kurbanlık satışı yapacak olan vatandaşların en kısa zamanda Zabıta Müdürlüğü’ne gelmeleri gerektiğine vurgu yaptılar.

 

kurbanlıklar27temmuzdapazarageliyor (1)

 

27 TEMMUZ’DA GELMEYE BAŞLAYACAK 

Kurbanlıkların hayvan pazarına geliş tarihiyle ile ilgili bilgide veren yetkililer 2019 yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğe istinaden, kurbanlıkların 27 Temmuz Cumartesi gününden itibaren Modern Hayvan Pazarı’nda satışa sunulacağını söylediler.

 

HÜRRİYET FİYATLARI DÜŞÜRDÜ 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in talimatlarıyla fiyatları düşürülen satış yerleri küçükbaş hayvan satış yeri 4 bin 500 liradan, büyükbaş hayvanlar içinde yerin büyüklüğüne göre 5 bin-6 bin lira arasında değişen ücretler üzerinden kiralanıyor.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem